Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ma futottunk a suliban, hogy...

Ma futottunk a suliban, hogy ötször 350m-t le kellene, futni 7 perc 30 másodperc alatt. Orromon vettem be a levegőt szájon ki. Én is szeretném teljesíteni ezt 7:30 alatt. Szerintetek mit csináljak, hogy meglegyen? 15/F

Figyelt kérdés
Hát nekem ez 9 perc alatt sikerült. Javulnom kéne. Amúgy az oldalam miért szúrhatott az utolsó körben, a nagy megerőltetés, hogy nem tudok többet futni, vagy a tüdőm nem bírta, mitől? A lélegzésre figyeltem, hogy jó legyen, mondjuk a végén már a szájjal is kellett lélegeznem. Valakinek 7 perc 24 másodperc lett,ami már nagyon jó. Fussak lassan (7-8 km/h) 8-10 km-t vagy gyorsabban (12-14 km/h) 2 km-t. Szerintetek melyik a hatásosabb a gyors javulásra?
2009. szept. 14. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

először kevéssel kezd a futást, 2km megteszi lassabb tempóban, de előtte melegíts be. Ha már megy gyorsabban a futás, akkor növeld a távot pl. 4km-re majd 6-ra. Ha le tudod futni a 6km-t 12perc alatt, akkor már simán menni fog az általad írt szintidő.


A futás csak edzettség kérdése, ha sokat futsz jó lesz az állóképességed és nem fog gondot okozni a táv. Én ilyen koromban 1500m-t 4:45 alatt futottam, igaz rendszersen futottam és sportoltam.

2009. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Huhh jó kondíciód volt! Hát én most kezdtem el futni, de már javulok. 6 km 12 perc alatt az sok, elírtad. :D

Nah mindenesetre kedvem van a futáshoz csak szokott szúrni az oldalam. :S Meg néha olyat érzek amikor közepes tempóban futok, hogy fáradok nagyon. Nah majd változik köszönöm! Más véleményét is várom!

2009. szept. 14. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

az állóképességed sehol sincs. Ez az egyik

A másik, nem tudom ki mondta neked, hogy csak az orrodon vegyél levegőt és a szádon fújd ki.

ütemesen kell levegőt venni, de ha csak az orrodon veszed akkor ne csodálkozz hogy kifáradsz. Sokkal kevesebb oxigént tudsz magadbaszívni csak az orrodon keresztül!

2009. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sehol sincs. De de javulni is akarok éppen ezért.
2009. szept. 16. 15:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy majd fussam ki magam? Csak az a baj, hogy a 3 kör alatt a 2. közben kiszárad a szám. Miért?
2009. szept. 16. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!