Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi idő után...

Körülbelül mennyi idő után fogok változást észlelni a testemen?

Figyelt kérdés
17, lassan 18 éves lány vagyok, nagyjából 170 cm magas. A súlyom nem tudom, életemben utoljára talán 5 vagy 6 éve mértek, akkor is az iskolai vizsgálaton. Körülbelül 12-15 kg plusz lehet rajtam. Két hete heti 3x kicsivel több, mint 1,5 órát járok edzőterembe, ebből egy óra aerobik, 30-40 perc kondigéphasználat (futópad, ellipszis tréner, szobabicikli). Helyesen táplálkozom, napi 5x kis adagokban, sok zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét és folyadékot fogyasztok. Tudom, hogy pontosan nem lehet ezt megmondani, megközelítő becslések érdekelnének olyan emberektől, akik jobban értenek tőlem hozzá. Köszönöm szépen előre is!
2013. márc. 12. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendes súlyokkal edzel és edzésterved is van?
2013. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem edzek súlyzókkal, aerobikra járok, ahol értelemszerűen oktató van, majd utána vannak a kondigépek, azokat már kedvem szerint variálom, legtöbbször azokat, amiket fent írtam. Néha taposógép is van, de ennyi.
2013. márc. 12. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogyha jó formát akarsz akkor súlyokkal kell edzened. Egyébként heti fél-1 kiló fogyás az ideális hogyha jó az étrended.
2013. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egy hete kezdtem a diétát de már látok apró változásokat, pedig alig 3kg ment le, az is ugye nagyrészt víz. Egy jó diétában hétről hétre lehet látni változásokat.

Persze ahhoz normális étrend és edzés kell, legalább 50-60 perc folyamatos aerob mozgással (130 körüli pulzus) és nem gépről gépre szálldogálni, mint a méhecskék. Persze mellé hasznos is a súlyzós edzés, hogy stimuláld az izmaidat a tápanyagok felvételére. A gyümölcsöt meg diétában el kell felejteni, ahogy a zöldségek közüli a borsót, kukoricát, répát elsősorban.

2013. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahogyan írtam, nem csak gépről gépre szálldogálok, mint a méhecskék, előtte van 60 perces aerobikom, ott megfelelő a pulzusom végig. Azért tettem fel a kérdést, mert látok valamit a hasamon, de nem tudom, ennyi idő után ez lehetséges-e, vagy csak képzelem. Én nem diétázom, nem x hétre, hónapra szól a dolog, életmódot váltottam, nem vonok meg magamtól semmit, nemhogy a gyümölcsöt, de még a csokit sem (heti 1x 2-3 kocka belefér számomra, ha ez miatt nem fogok fogyni, akkor megette a fene). Almát eszem leginkább, azt is a déli órákban, erről nem vagyok hajlandó lemondani.
2013. márc. 13. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem mondtam, hogy rád vonatkozik ez a "méhecskés" dolog, csak mondtam hogy nem így kell. A nagytöbbség így csinálja sajnos. Tök jó az életmódváltás, de egy súly hosszútávon nem tartható fent. A szervezet előbb utóbb hozzászokik az bevitt kalóriákhoz, az anyagcsere lelassul, elkezd raktározni, stb. Az előfordul, hogy a mérleg ugyan azt mutatja, de ott változnak az arányok, leépül az izom, a zsír meg gyarapodik. Tehát mindenképp periódusokban kell gondolkozni, de persze nem szélsőségesen. Az jó, ha az étrendedből kiiktatod a szarokat, az rendjén is való. Viszont ez a dolog szar ahogy van, hogy - gondolom - csak a kalóriákat számolod. Nem viszel be elég fehérjét, az izmaid leépülnek és hiába mutatja a mérleg, hogy könnyebb vagy, nem fogsz jobban kinézni sőt: mint egy teleszart búvárruha. Ajánlom figyelmedben a Facebookon a "sasafitness" oldalt.
2013. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezeket miből gondolod? Írtam, hogy sok fehérjét viszek be, minden étkezésemben van bőven, csak megfér mellette az alma és a zöldség is. Kalóriát rég nem számolok, meg tudom becsülni maximum 150-200 kalóriás tévedéssel, az nekem belefér abszolút. Edzés után fehérjeport is iszom, nem szeretném, hogy leépüljenek az izmaim. Az oldalt köszönöm, megnézem.
2013. márc. 13. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!