Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kilós legyen az egykezes...

Hány kilós legyen az egykezes súlyzóm?

Figyelt kérdés
10-re gondoltam, teljesen kezdő vagyok, korábban nem edzettem.
2013. márc. 17. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy, és mi a cél?
2013. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
21 és az, hogy látszódjon valami izomféle is a karomon, ne ilyen kis nyeszlett legyen, mint most :)
2013. márc. 17. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

fellebbentem a hazugság fátylát a karizomról.

sokkal jobban fejlődik ha alapgyakorlatokat csinálsz , és nem a bicepszedet bünteted.

húzódzkodás, tolózkodás, felhúzás, guggolás, fekve-ferde nyomás, mellről nyomás, állig húzás, döntött törzsű evezés, és max a végére egy két rúddal történő bicepszezés.

de minél nagyobb izomtömeget dolgozol meg a testeden közvetve annál jobban hozzájárul a többi izom növekedéséhez.

sok sikert

2013. márc. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezekre nincs lehetőségem, nem járok edzőterembe és otthon se adottak a körülmények pl. húzódzkodáshoz.
2013. márc. 17. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak van valami hely ahol húzódzkodhatsz. Akkor vegyél 2 darab 10 kilós súlyzót, de ha tudsz vegyél olyat ami állítható. De ne csak a bicepszet basztasd, a tricepsz 2x-akkora mint a bicepsz. A 10 kilós súlyzókkal egy ideig csinálhatsz tricepnyújtást fej fölött. Tehát keress egy helyet húzódzkodáshoz, és valami hasonló edzéstervet csinálj:

Bicepsz:

Húzódzkodás szűk alsó fogással: 2xmaximum

bicepszhajlítás állva: 3x8-12

kalapács bicepsz: 3x8-12

Tricepsz:

Fekvőtámasz szűk kéztartással: 3xmax (1x feltett lábbal, 1x feltett kézzel, 1x földön, hogy minden szögből megdolgoztasd a tricepszedet.)

Tricepsznyújtás fej fölött egykezes súlyzókkal: 3x9-15

Lórugás: 2x8-10

2013. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jah kihagytam azt, hogy ha tudsz dolgozz legalább minden felsőtesti izomra, de a legjobb lenne alsótestre is legalább néhány guggolás, kitörés. hátra csinálhatsz egy 2-3 sorozat széles húzódzkodást, mellre ugyanolyan fekvőket mint tricepszre, csak nyilván szélesen tedd le a kezed, meg ha tudsz csinálhatsz tárogatást is mellre. hasra meg kéne néhány hasprés, lábemelés. vállra meg vegyél nagyobb súlyzókat, és csinálj vállból nyomást, meg szerezz kicsi súlyokat ha tudsz, és akkor oldalemelést. Hidd el, nincs számomra annál "csúnyább" látvány, mint amikor egy kicsi vállból kijön egy viszonylag izmosabb kar, és akkor egy ilyen cseppre hasonlít a felkarja. A váll nagyon fontos hoyg jól nézzen ki a karod, arra is kellene edzeni, + minden egyszerre fejlődik jól, gyorsabban fog fejlődni akkor ha test minden izmára gyúrsz. Ha sikerült meggyőznelek, hogy edz mindenre, amire tudsz akkor itt találsz jó gyakorlatokat: [link]

és testsúllyal végzett gyakorlatokat meg a fegyencedzés c. könyvben találsz. Guggolások közül ajánlom a zárt lábas guggolás, a sima guggolást kis terpeszben, és a Sissy guggolást(tudom, hülyén néz ki, de hamar belehet vele durranni, nem kell évekig csinálni mint a sima fekvőtámaszt)

2013. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt kamasz koromban egy 10 kilós súlyzóm pár hétb alatt elértem, hogy végtelenítve tudtam vele bicepszezni... ha nem akarsz eljárni terembe, és úgy állsz hozzá, hogy neked erre nincs lehetőséged, még egy focikapu sincs a közeledben amin húzódzkodhatnál, esetleg a kajád sincs rendben, akkor soha nem fog meglátszani rajtad semmi. sajnos a szépségért meg kell szenvedni.

ha végképp nem akarsz terembe járni, akkor vedd meg, vagy töltsd le a fegyencedzést, vagy valamely hasonló saját súlyos edzéses irományt, mert az otthon súlyzózgatásból lesznek a fasza balesetek általában.

2013. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem súlyzó készletet vegyél és ne 10kg al kezdj.én is így kezdtem,első nap jo is volt,éreztem is utána rendesen a kezemet viszont annyira leterhelődött a keze h bő 1hetig meg sem birtam emelni a sulyt.ugyhogy csak fokozatosan.
2013. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!