Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A harcos étrendjéről kérdések?

A harcos étrendjéről kérdések?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban tudom, hogy mit jelent, de néhány mélyebb kérdésem is volna. Először is, jól értem, hogy napi egyetlenegyszer étkezik normálisan az illető? És ez konkrétan mennyi tápanyagot jelent? Hány g fehérjét, hány g szénhidrátot? Mit tart fogyasztás szempontjából mellőzendőnek? Nem akarok áttérni, csupán kíváncsiságból kérdezem.

Egyébként a könyvben a sportról is szó van? Ha igen, milyen sportot űz vagy ajánl a szerző?



2013. márc. 27. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak nagyvonalakban ismerem az étrendet. A lényege, hogy nap közben max zöldséggyümölcs és folyadék mehet, normális étkezésed napi 1 lehet, délután. Arra akarnak kilyukadni, hogy ne "pazaroljon" nap közben energiát a szervezeted az emésztőrendszered működtetésére, és így szerintük több energiát tudsz a teljesítményedre fordítani.


Ha minimálisan ismered az ember biológiáját, akkor tudnod kell, hogy ez miért egy félelmetesen nagy baromság.

2013. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem én amúgy is olyan lévén, akinek mindenre fogyással reagál a szervezete, elég sokat veszítenék vele, eszemben sem volt átállni, csak kíváncsi voltam. Viszont akkor az egyszer degeszre kell enned magad? Mert gondolom csak így volna értelme, másként hogyan vinnéd be a megfelelő tápanyagmennyiséget? Még a minimális napi 1g/ttkg fehérjét sem tudom elképzelni egyszeri étkezéssel bevinni, hacsak nem enném pukkadásig magam...
2013. márc. 27. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem is eszik pukkadásig magukat. Nem visznek be elég tápanyagot. Akinek jó a genetikája annak megmarad az izomzata, a hozzám (és akkor gondolom hozzád is) hasonló ektomorf testalkatúak pedig csont soványra fogynak tőle, és arányosan gyengülnek is, ha ezt csinálják.
2013. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A harcosok etrendjével semmi baj sincsen. Teljesen jó, az egészségre is jó hatással van ahogy a hormonok szintjére. Viszont nem a harcos étrendnek van hanem az atmeneti böjtölésnek.

Napközben ihatsz feherjeport. Megvan a reggeli, az edzés utáni turmix. Plusz este vagy 80 deka csirke és máris megvagy a fehérjebeviteleddel. Amit tudnod kell a szervezetnek szüksége van vitaminokra, ásványi anyagokra, rostra, eszzenciális aminosavakra (fehérje), esszenciális zsirsavakra (olajok). És ennyi. Ezekböl megadott mennyiség kell. Nem ha minden fehérjét és zsirt számolunk nem csak az esszenciálisakat akkor a testépitőnek 2 g fehérjére és 1 g zsirra van szüksége minimum ahhoz hogy növekedjen valamint megfelelő mennyiségü kalóriákra. Az hogy ezek honnan vannak a kutyát nem érdekli amig megvannak. A harcosok étrendje nagyon jó mert egeszségesebb a szervezet hasznára a böjtölés. Ez tény ezt kutatások bizonyitják. Ugyannakkor azért is jó mert szálkásitaskor is telezabálhatod magad (4 órád van enni minden nap) ezáltal jobb lesz a közérzeted valamint( én már próbáltam )és az energiád is a helyén lesz. Viszont egyetlen egy dolog van ami meghatározza hogy te most fogysz vagy tomeget novelsz kaloriabevitel és kalória elhasználás.

2013. márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ma nagyon túl vannak misztifikálva a tápanyagigények.


Napi 1 étkezéssel erős és egészséges embereket lehet nevelni. Akár jó harcosokat is.


Én nem pártolom ezt a táplálkozást, de nem rossz különösebben, ha 1 étkezéssel minőségi ételeket fogyasztanak, illetve nappal van zöldség, gyümölcsevés (tehát nem is csak 1 étkezés van!).

2013. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy van akinek jó ez az étrend. De a kérdező írta, hogy alapból vékony. Nekem meg extrém ektomorf alkatom van. Nem tud senki meggyőzni, mert tapasztaltam, hogy ha nincs meg a heti 5 étkezésem, akkor elindul a fogyás. Izomból. Egy ilyen étrenddel elég gyorsan legyengülnék.
2013. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

*Napi :D

Egyébként én is így vagyok, napi minimum 5 étkezés, de ha jobban sikerül szétdobnom, akkor akár 6-7 étkezésbe is szétcsúsztatom. Alapból olyan 75 kiló voltam, csak nagyzabálással sikerült felmennem 82-re, persze itt is a szálkás tömeget értem. Biztosan veszítenék a súlyomból, ha megint visszaállnék a régi étrendre.

2013. márc. 28. 20:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja igen, napi 5 étkezés :D

Egyébként az előttem lévő rosszul képzeli el a szálkásítást. Akkor is degeszre zabálhatja magát az ember, csak épp nem szénhidráttal, hanem fehérjével és zöldséggel. A fehérjéből és zöldségből ugyanis nem lehet annyit enni hogy zsír legyen belőle, viszont kell hogy ne veszítsen izmot az ember. A szénhidrát tömegeléskor kell, hogy azért gyarapodni is tudj. Akkor kell azt is enni. Ebben különbözik a tömegelés és szálkásítás. Kalóriát meg ne érdemes számolni, semmi értelme. Vannak tápanyagigények, azokat kell teljesíteni. Simán meg lehet napi 2000 kalória tejfölös tésztából, de rendes kajából is.

2013. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom kinek lett címezve, én VAGYOK az az ember, aki tudja, hogy zöldséggel és fehérjével (sőt zsírral!) lehet szálkásítani :)
2013. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tegnap 23:45-nek lett címezve :)
2013. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!