Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni Taekwondóz...

Szeretnék elkezdeni Taekwondózni, de a szüleim szerint túl értelmes vagyok hozzá, és túl sok észt tudnának kirúgni a fejemből. Mi igaz abból, hogy a Taekwondótól hülyül az ember? 15/F

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 18:09
1 2 3
 1/23 Villácska ***** válasza:
82%
Hogyha olyan értelmes lennél nem kérdeznél fasságokat..
2013. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
A szüleid túlbecsülik az értelmi képességeidet, nem csoda volt kitől örököld.
2013. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Neutron!Szívemből szoltál
2013. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De most komolyan! Tökre félek. Semmit sem tudok az egészről. Valaki normális segítsen már! :(
2013. márc. 28. 19:44
 5/23 anonim válasza:
100%

Na akkor most hogy valaki válaszoljon is. Egyébként tényleg nagyra becsülöm az ilyen nagyarcokat, akik tök jól tudnak egy kicsit csesztetni. Nyilvánvalóan sosem voltak ilyen helyzetben.

Szóval: gondold át, mi történik valójában, amikor pl. fejbe rúgnak. Az ütközéstől a fejed nagy gyorsulással kezd mozogni. Namármost, tudnod kell, hogy az agyvelőt vékony szalagok kötik a koponyacsonthoz, amik nem tudják a fent említett igen nagy sebességgel mozgatni az agyat. Ezáltal a gyorsan mozgó koponya nekiszorul az agyvelőnek, és azon tényleges sérülést okoz. A feltevés tehát helyes, a fej igenis szenved sérüléseket az ilyen jellegű küzdősportok űzése közben. Remek példa Muhammad Ali, aki idős korára már idegi problémákkal küzd, remeg, stb.

2013. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
előttem szólónak igaza van. nem vágom mi a jó abban ha a kérdezőt cs*sztetitek ráadásul úgy, hogy csak hiszitek hogy f@szságot kérdez, de valójában fogalmatok sincs az egész témáról. beigazolódott hogy jogos a félelme. na akkor most ki a hüje? nagyokosok!
2013. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
és mielőtt bárki belém köt hogy "dehát a hüje az nem pontos jé" csak mondom hogy azért így írtam mert nem engedte úgy kiírni
2013. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Aha az előző felhozott egy élsportolót alátámasztani az edzések káros hatását valahogy nem igazán értem, hogy mit magyaráz meg két különféle dolog egymás mellé vágása bármit is. Hülye.
2013. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Érdekes nálam kiengedte :D
2013. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én értem. Ha sokat verik a fejem, az káros. Köszönöm minden jószándékú válaszolónak. :)
2013. márc. 28. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!