Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdenem a futást?

Érdemes elkezdenem a futást?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, kissé túlsúlyos vagyok. Azt olvastam, az ízületeknek nem tesz jót a futás. Viszont van futócipőm, de a térdem nagyon "nyikorgós", és sokszor fáj is. Földúton futnék. Világosítsatok fel legyetek szívesek, és adjatok tanácsokat!
2013. márc. 31. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
A futás tényleg nem az igazi a térdnek, pl a bicikli sokkal jobb. Ha mégis futni szeretnél inkább a hosszabb kocogást ajánlom, az ugyanis jobban égeti a zsírt mint a futás, mert a hosszabb, monoton mozgás (aerob) eredményeként a zsírraktárakhoz nyúl a szervezet! A másik hogy csupán ez kevés lesz a fogyáshoz, mindenképp szükséges diéta is!
2013. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nincs semmi gond, a futással, elvégre az evolúció hosszútávfutásra teremtett minket, hogy akár 30-40km keresztül is űzhessük a vadat. egyedül akkor jelent gondot az ízületeknek, ha nem táplálkozol rendesen, vagy ha túlsúlyos vagy. Amúgy diéta nélkül nincs fogyás.
2013. ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. ápr. 1. 00:27
 4/10 davvv11 ***** válasza:
Van egy nagyon jó videó youtube-on Drugs Bunny - aerob edzés névvel nézd végig :)
2013. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 poiu ***** válasza:
Ácsi! Túlsúllyal, földúton ne fuss. Az evolúció a mezítlábas futásra tervezte a lábad, nem arra, hogy a 20 eFt-os cipódben odavágd a sarkadat. Bringa, séta, nordic walking, úszás, szóval olyasmi, amivel nem vágod oda a lábad.
2013. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akkora gond ez. Földúton meg még jobb. Én 11 éve futok, 50 elmúltam, és semmi izületi problémám soha nem volt. Igaz, hogy én sovány vagyok. A túlsúly nem előny a futás szempontjából, de attól függ mekkora. Ha nem túl nagy, akkor nyugodtan bele lehet vágni a futásba, és úgyis érezni fogod, hogy bírod vagy nem. Fontos szempont a rendszeresség és a fokozatosság. Először kisebb sebességgel kell egy adott távot megtenni, aztán növelhető a sebesség, majd ha biztonsággal megvan a táv, akkor megint a táv növelhető, és aztán hozzá a sebesség. A táv növelésének nincs különösebb kockázata, a sebességet meg addig növeld, amíg úgy érzed, hogy bírod!
2013. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 poiu ***** válasza:
Ez alkati. Van, aki mindentr túlél, de statisztikailag komoly kockázata van annak, ha valaki túlsúllyal fut. A fogyáshoz nem a futás kell, hanem az, hogy 20-40 percen keresztül magasan legyen a szívritmusod. Ha futással, akkor azzal, ha sétával, akkor azzal. Tök mindegy, de túlsúllyal jobb olyan mozgást végezni, ami nem veri oda a lábadat. Nekem a Nordic Walking nagyon bejött (ugyanis én is futottam túlsúllyal, oszt pár éve egyáltalán nem tudok futni)
2013. ápr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat. 5 kiló fölösleg minimum van rajtam. Gondolkodtam már más sporton is, majd eldöntöm, hogy mi lesz. :)
2013. ápr. 2. 09:36
 9/10 anonim ***** válasza:
5 kiló, az semmi. Ha egyáltalán súlyfelesleg. Mert ezt nem lehet ilyen mereven nézni.
2013. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 poiu ***** válasza:
5 kiló az semmi. Én meg itten aggódom... De tényleg alkati, én heti 40-80 km futással 3 éven át elég rendesen elcsesztem a térdemet.
2013. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!