Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes-e elkezdenem szálkásít...

Érdemes-e elkezdenem szálkásítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17/f vagyok. Konditerembe jártam edzeni, bár most átalakítás miatt zárva. Addig is itthon gondoltam az edzést (csigás gép nincs, bár az alapok megoldhatók).

Jelenleg 182cm vagyok és 71kg. Ami előtt elkezdtem a tömegnövelést akkor 58kg és ~180cm voltam.(ez kb. 2012. szept-okt.-re tehető). A karomon látható ergo mérhető fejlődés látszik, de a hasam elzsírosodott (58kg-osan látszódott a felső 4 kocka -persze ez nem az az izom kocka, csak a selejtes, de most már csak jó fényben kivehető az a 4 és a középen húzódó *** ami kettéválasztja a hasfalat az sem látszódik . Mikor kezdjek bele a szálkásításba? Jelenleg szedek kreatint is bár nagyon fogyóba van (kb. fél heti adag), a nagyobb elkerülés végett szedjem még és később legyen meg a kúra vége vagy most a diétával együtt?

Kar: 35cm

Derék: 84cm (köldök alatt mérve)

Mellkas: 94cm


A segítőkész válaszokat zöld kézzel természetesen jutalmazom!



#szálkásítás #mikor érdemes szálkásítani?
2013. márc. 26. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

derék a köldök felett van a legvékonyabb résznél.

és a mell-hát kerület feszítve 94?

mert akkor semmiképp ne szálkásíts.

feszített 115-120nál gondolkozhatsz rajta,vagy 18%os testzsír felett.

2013. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, normál helyzetbe 94, feszítve ~97. Igazándiból, egyedül a hasam ami elkeserít. Meg még, illetve az is, hogy nincs széles vállam, ezért kezdek úgy kinézni, mint egy farönk.
2013. márc. 26. 22:15
 3/3 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem lesz kockás a hasad...ez tragédia :D 14 éves korom óta nem volt kockás hasam kb. (nyáron leszek 22) Nem is értem, miért feszül mindenki a kockás hasra, főleg ilyen időben. Még tömegelj nyugodtan, próbálj picivel kevesebb szénhidrátot bevinni, bár nem írtad le mit eszel, mert ha kenyeret meg cukrot nyomatsz akkor nyilván zsírosodni fogsz.
2013. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!