Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell megtanulhatò...

Sága kérdése:

Kettlebell megtanulhatò otthon egyedül könyvböl és videòk segítségével?

Figyelt kérdés
Mert èn edzett vagyok,màr kb 9 ève edzek elöször kondiztam,most meg 3 ève kb otthon calisthenicezek.Tudom a kettlebell tök màs de nincs pènzem 3 hònapra 25 ezret kiadni edzèsekre.

2013. ápr. 7. 09:22
 1/7 kolcsi ***** válasza:

Eléggé nem javasolt. Mint ahogy írtad, sok szempontból teljesen más mozgás, ha rosszul tanulod meg, többet árthatsz vele, mint amit használ.

Kell egy külső, hozzáértő, aki kijavítja a mozgásod, felépíti, hogy mit, milyen sorrendben tanulj meg. Én 2 éve járok, de még mindig előfordul, hogy kell külső korrekció.

Ha nincs rá pénzed, akkor szerintem inkább csinálj mást, bár havi 8-10 ezret egy közepes konditeremre is elkölt az ember.

2013. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt,èn mondjuk jelenleg semennyit nem költök mert minimàlbères fizum van.Ezèrt pròbàlnèk otthoni edzèst vàlasztani.De akkor lehet majd inkàbb akkor összespòrolok valahogy kèt egykezes sùlyzòra azt màr legalàbb biztonsàggal tudom kezelni.
2013. ápr. 8. 14:10
 3/7 kolcsi ***** válasza:
100%

Ha olcsón ki akarsz jönni, akkor próbálj ki saját testsúlyos edzést, pl. fegyencedzés. A könyvet elég könnyen be lehet szerezni.

Olvass utána, elég sokan dicsérik, persze ennek is vannak hátrányai, de minek nincs :D

2013. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget de már pár éve csinálom a fegyencet meg vele párhuzamosan a meztelen harcost is.Csak gondoltam kiegészítésképpen kettlebelleznék is,de így ebben a formában akkor lemondok róla,nekem erre sose lesz pénzem havi 8-10 ezer ft.
2013. ápr. 8. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem javaslom. Az edzéseken átveszitek az alapmozgásokat, amiből felépül egy gyakorlat, és lassan építitek fel, ráadásul ott van melletted az instruktor, aki ki tud javítani, ha valamit rosszul csinálsz. Senkinek nem hiányzik, hogy rossz tartás miatt csak árts magadnak, vagy a török felülésnél bezúzd a koponyádat a 16-20 kilós bellel.
2013. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen azèrt is kèrdeztem mert lesèrülni nem szeretnèk mert akkor mèg fegyencedzeni se tudok majd.De ìgy akkor lemondok a kettlebellröl,mert erre nekem sose lesz pènzem,hogy lejàrjak edzèsekre.
2013. ápr. 11. 10:39
 7/7 Grimmm válasza:
Meglehet tanulni instruktor nélkül is. Nekem sikerült csak az a külömbség, hogy én 4 kiló val kezdtem 85 kilósan. Szóval minden gyakorlatot a tökélyre fejlesztettem amikor neki álltam emberi súlyokkal. De te döntesz.+1 jó tanács ha egy gyakorlat fáj akkor nem azt jelenti, hogy rosszul csinálod hanem azt, hogy az ízületeid még nem szoktak hozzá pl.: Snatch 24 kilóval
2013. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!