Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit takar az intenzív edzés?

Mit takar az intenzív edzés?

Figyelt kérdés
Nos én ektomorf testalkattípusba tartozom. Tehát lassan gyarapszom, ahogy zsírt sem, izmot sem tudok olyan ütemben magamra pakolni mint a többi testalkattípus. Szóval nekünk a szálkásításra nincs is szükség szinte soha, hanem folyamatosan tömegnövelő edzésre. De azt írják az ektomorfra, hogy intenzíven eddzen, és rövid ideig, kb 45 perc. De mit jelent az intenzív? Az én nézetemben ez sok ismétlésszámot, és minimális pihenőidőt jelent, nem túl nagy súllyal. De a tömegnövelő edzés meg ponthogy kevés ismétlésszám, 6, max 8, és pihenőidő meg kb 2 perc a sorozatok között, és 90-100%os súlyok. Most akkor hogy csináljam?
2013. ápr. 10. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

90-100% súlyterheléssel nem tudnál 6-ot nyomni, hanem csak 1-2-t.:)

Szóval akkor intenzív, ha nem pihensz többet 1-2 percnél, és a lehető legnagyobb súlyt használod, amivel éppen megy a 8-10 ismétlés. És igen, nem kell órákig edzeni, 50-60 perc alatt megvan egy edzés, ha jól van felosztva a hét.

Egyébként nincs tömegnövelő meg szálkásító edzés, mivel a súlyzós edzés az nem változik szálkásításnál sem, csak megy mellé diéta és több aerob edzés.

[link]

2013. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a linket is! Sorozatból mennyit érdemes? 3 vagy 4? Az a baj hogy ektomorf is vagyok, meg a kondi mellett még más edzésem is van, ami kardiónak számít, így még nehezebben tudok nőni :)
2013. ápr. 10. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Átlag 3 sorozat legyen.
2013. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint egy gyakorlatból.
2013. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2013. ápr. 10. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!