Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akarok nekikezdeni az...

NorberT99 kérdése:

Most akarok nekikezdeni az ijászkodásnak. Szerintetek milyen ijat vegyek? 14éves,180cm magas átlagos testalkatu fiu vagyok.

Figyelt kérdés
kb 10-12ezer ft szánnék rá.

2013. ápr. 10. 17:45
 1/3 zoli9411 ***** válasza:
A szabad íjász portálon olvassgass. Ott megkapod a választ a kérdéseidre.
2013. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem feltétlenül kortól és nem magasságtól függ. Semmiképp ne vegyél túl erőset, sokan csinálják, hogy vesznek egy 45 fontos íjat és nagyon örülnek maguknak csak használni nem tudják. Olyat vegyél amit egy nap alatt meg tudsz feszíteni 100 alkalommal.


Egy jó módszer hogy kihúzod üresen oldáspontig és ott tartod, akkor jó, ha minimum 20 másodpercig ott tudod tartani majd visszaengedni anélkül hogy remegne vagy elfáradna a kezed.


Kassai íjak jók szoktak lenni, főleg kezdőknek, de szerintem az nem jön ki 10-12 ezerből.

2013. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de normális íjat nem igazán tudsz venni 10-12 ezer forintból, pláne vesszőkkel és egy normális céltáblával (a fadeszkára lövöldözés nem a legszerencsésebb a vesszőkre nézve). Szerintem szánj rá több pénzt, az íjászat sajnos nem olcsó hóbort. Kezdésnek egy Liskány magyar íjat ajánlok. Elég elterjedt és közkedvelt típus a kezdők körében. Én 35 fontnál nem vennék erősebb íjat a helyedben semmiképp.
2013. ápr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!