Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell gyakorolnom ahhoz,...

Mit kell gyakorolnom ahhoz, hogy egy nalam jobbat legyozzek utcan?

Figyelt kérdés

Minek a segitsegevel gyozhetek le egy olyan embert,aki kuzdosportban(thai box) jobb,mint en >?


Utcan nem lesz rajtunk kesztyu,van tokonrugas stb.

Mit gyakorolhatnek itthon,hogy egy ilyen embert legyozzek utcan?



2013. ápr. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A futást és a rúgást

Egy kemény tökön rúgás és nyert ügyed van.

2013. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Arrol az esetrol van szo,amikor nem vagyok hatalmas veszelyben,csak kevesbe szabalyozott kozegben szeretnem legyozni.


Koszi a valaszt amugy!:)

2013. ápr. 19. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
birkozás,bjj (földre vitel és feszités folytások) http://www.youtube.com/watch?v=KT99k6OJzhs,http://www.youtub..
2013. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen utolsó!! A kérdező majd biztosan a betonra veti magát és egy csomó ember előtt háromszögbe fogja az ellenfelét.
2013. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Viszont a birkozas/judo szerintem a fenti karfeszitesek,folytasok es foldrevitelek miatt jol jonne,nem ? Vagy japan jujitsu?
2013. ápr. 20. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább Japán Jujitsu. Abból fejlődött ki a Judo a BJJ (a judo által), az Aikido, meg még a Karate is résznen.

Elég gyilkos harcművészet...

2013. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

eggyet értek az előttem szólókkal.

jó ha jártas vagy valamennyire a harcművészetben, de ha nem akkor othon is tudsz gyakorolni(főleg az ütésekre lesz szükséged). De az utcán más mint például egy teremben, mert ott nincsenek szabályok. Nem tudom menyire ismered az ellenfeled, de soha ne egyedül, eldugott helyen találkozzatok mert lehet nálla ütő/szúró fegyver. Jobb is inkább kerülni az utcai harcot még ha világbajnok boxoló vagy is, mert nap mint nap lehet hallani késelésekről, és még nem is említettem hogy nembiztos hogy egyedül megy rád. szóval csak óvatosan.

2013. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elég keményen osszevesztunk,de már vége van,koszi a kommentet.

Én jártam onvédelmi edzésekre,judoztam egy keveset,karateztam par evig es azota egeszen idaig thaibox-olok,de foldharcot/foldrevitelt is tanulunk.

Edzettunk(thaibox) is egyutt ezzel a taggal (kb 3 edzes),ahol szabalyok kozott,kesztyuben jobb volt,mint en.

Érdekes volt az a szitu,amikor találkoztunk utcan.

Amikor vitatkozni kezdtunk,es elkezdett szájkaratezni(pl. ha mégegyszer...,akkor megollek,agyonutlek stb),akkor meg féltem kicsit,de amikor beindult,adott egy pofont,és lattam,hogy nincs vissza út,akkor nem tudom,hogy miért/hogyan,de elontott egy csodával határos,hatalmas nyugodtság,és elkezdtem figyelni,védekezni,kitértem az utések elol.Ezalatt o idegesen,habzó szájjal próbált 'agyonutni' :D

Elég hamar elintéztem utottem énis,kaptam is tole,de kb félperc és osszekapaszkodtunk,ahonnan párszor megtérdeltem,majd egy ippon seoi nage-val eldobtam,de felállt,nekilokott a falnak és elkezdett folytogatni,de leszorítottam az állam, és nem foldon,hanem állva bementem egy karfeszítésbe,akkor térdre kényszerítettem a feszítéssel,majd eltortem két ujját.

Ezzel vége volt a 'nagy' osszecsapásnak,és hazamentem...


Azt kell mondanom,hogy nagyon jól jonnek az izuleti feszítések,amiket judoedzésen tanultam,vagy édesapám(judo és krav maga) tanított.

2013. júl. 2. 11:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze mielott feszítettem volna,azért betalált egy-ket konyokutes is
2013. júl. 2. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!