Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan melegítsek be és...

Hogyan melegítsek be és hogyan végezzem a húzódzkodó gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy ajtóba szerelhető húzódzkodó rudat és az lenne a kérdésem, hogy milyen kezdő programot, "edzéstervet" javasolnátok? Célom, hogy a lehető legtöbb izmom megmozgassam, így tehát az összes típust szeretném csinálni.A kérdés csak az: hogyan? Egy tapasztalt szakértő véleményére lenne szükségem hogyan, milyen sorozatokban kezdjem el és ha már kezdek belejönni, hogy növeljem a húzódzkodások számát.


És mindezek előtt szeretném azt is megkérdezni, hogy az ilyen gyakorlatok előtt milyen bemelegítést javasoltok.


Előre is köszönöm!


2013. ápr. 20. 16:23
 1/3 anonim válasza:
Bemelegítésre szerintem fekvőtámaszt, törzshajlítást, karkörzéseket tudsz végezni de rengeteg másféle gyakorlat van erre amihet nem is kell szinte semmi csak a végtagjaid. Lényeg hogy a bemelegítés is legyen 15perc, rendesen bemelegedjenek az izmok és az izületek is, mert elég könnyen össze tudsz szedni sérüléseket amik igen fájdalmasak. Ha még kezdő vagy akkor szerintem úgy kezd a húzodkodást,hogy: Vállszélességnél kicsit szélesebb fogással próbálj meg húzodzkodni. Nem tudom hányszor tudod magad felhúzni ha még nem vagy formában akkor 3-4 sorozatot csinálj 8ismétléssel,mellhez húzásból ez hátizomra nagyon jó. Később foghatod minél szélesebben,akkor még nagyobb terhelést kap majd a hátizmod. Szűk fogású húzódzkodás a széleshátizmodat edzi meg, ebből is mehet 3-4x8. Bicepszre jó a húzódzkodás szűk alsó fogással (tenyered magad felé néz), de ezt végezheted vállszélességben is akkor a nem csak a bicepsz, hanem a hát és a vállöv is kap terhelést bőven. Ezekből is jó kezdetnek a 3-4x8-as sorozat. Felső madárfogással is húzódzkodhatsz (a kézfejed van feléd) ez az alkart is erősíti. Tarkóhoz húzódkodás a csukjásizmodat és a hátizom felsőrészét is edzi. Egykezes húzódkzodás...stb, de ez még messze van. Egyenlőre elég a 8as ismétlésszám, később ha már jobban megy akkor mehet a 12-15 is majd utána ha már ez megy akkor súlyöv fel, és plusz súlyokkal kezdheted megint az alacsony ismétlészámot. Mellre sajnos nem igazán hatnak a gyakorlatok szóval fekvőtámasz mehet ,akár szűken, akár két tárgy közé beengedve magad.
2013. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Először is köszönöm a választ, nagyon kielégítő volt, azonban némi probléma lépett fel a kivitelezéssel kapcsolatban.


Megpróbáltam mind a két kezdőhúzásból megcsinálni a 8 felhúzást azonban csak 4-ig jutottam. Ennyire gyenge lenne a hátizmaim többsége? Sose csináltam még ilyet, nm lehet, hogy előbb valami ráhangoló edzés kéne?


Még egy kérdés, húzódzkodás közben kaphatok hassérvet? o.O

Bocsi, ha hülye a kérdés, de mikor próbálgattam, utána mintha meglágyult volna a hasfalam...

2013. ápr. 21. 21:18
 3/3 anonim válasza:

Szia. Nem hinném,hogy kaphatsz sérvet maximum meghúzódik a hasizmod. Helyes lábtartásnál:

[link]


nem kéne,hogy meghúzódjon. Ha előre tartod a lábad akkor természetesen feszül a hasizom mert a hasizmoddal tartod a lábadat de az nem rossz dolog mert akkor az is erősödik de eleinte óvatosan nehogy nagyon meghúzódjon. Az,hogy 4 húzódzkodást tudsz csinálni nem baj. Addig csináld amíg nem megy az 5x8. Eleinte nekem is max 4-5ment most ha nagyon kipihent és testileg lelkileg maxon vagyok akkor megy akár a 35-40 és 2 éve edzek. Szóval ne aggódj egy hónap és eléred a 8ataz biztos :)Hozzá kell szoktatni az izmokat a terheléshez de majd meglátod hogy milyen hamar alkalmazkodnak. Ha csak az ilyen féle edzésre összpontosítasz (saját testsúly,fegyencedzés,crossfit) akkor egy év alatt nagyon durván meg tud erősödni az izomzatod. Yútubon nézeges a Calisthenics Kingz videókat. Onnan rengeteg gyakorlatot tudsz nézni amik tényleg megedzik az izomzatot és a sérülések kockázata is sokkal kisebb mint a súlyzós edzéseknél. Lehet nem leszel akkora mint egy testépítő de legalább kényelmesen ki tudod törölni a hátsódat és egy másodperc alatt 5ször fordulsz meg nem pedig egyszer vagy egyszer se :D

2013. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!