Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Összeállítottam magamnak egy...

Összeállítottam magamnak egy tömegnövelő edzéstervet ( hogy mennyire tömegnövelő azt nem tudom). Valaki tud véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Hétfő:


Mell: Fekvenyomás: 4-5x8

Egykezes fekvenyomás: 3x12

Fekvenyomás döntött padon: 3x10-12

Csigás keresztezés: 3x12


Bicepsz: Húzódzkodás : 3x12 , 1x12 súllyal

Bicepsz állva egyenesrúddal: 3x8 35kg-mal , 2x5-6 40kg-mal

Egykezes bicepsz: 3x12

Fordított fogású bicepszgyakorlat: 3-4x10


Tricepsz: Letolás csigán rúddal: 5x8 nagyobb súllyal

Tricepsznyújtás ülve: 3x12

Tricepsznyújtás fekve (homlokra engedés): 3x12

Tolódzkodás feltámasztott lábbal: 4x amennyi megy



Szerda:


Hát: Húzódzkodás szélesfogással: 4x amennyi megy

Felhúzás:5x8

Döntött törzsű evezés: 1x12 (kevesebb súllyal) 4-5x8 (nagyobb súllyal)

Egykezes evezés döntött törzzsel: 3x12

Csukja: vállvonogatás merev karral: 3-4x12


Váll: Mellről nyomás: 1x12(bemelegítés), 5x8

Oldalemelés: 3x12

Döntött törzsű oldalemelés: 3x12

Arnold nyomás: 5x8



Péntek:


Láb: Guggolás saját testsúlyal: 2x30

Guggolás súllyal: 5x8

Sétáló kitörés: 5x8

Merevlábú felhúzás: 3x12

Vádli: Álló vádli: 3x25, 15, 10

Szamárvádli: 3x25, 15, 10



Próbáltam a legjobb gyakorlatokat belevinni.Neten is nézegettem edzésterveket de ezek a gyakorlatok mennek a legjobban. Ja és lehet szerintetek úgy variálni ezt a tervet hogy minden izomcsoportot kétszer edzek meg egy héten? Javítani is lehet rajta ha valaki tud jobbat.Hasazni minden edzésnapon szoktam, kedden és csütörtökön általában futni megyek ha van időm.


2013. ápr. 20. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, ne csinálj osztott edzéstervet. Esetleg két részre osztottat, ha nagyon olyat akarsz.
2013. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2éve edzem rendszeresen. Eleinte csak átfogó edzésterv szerint edzettem de másfél éve oszott szerint csinálom. Csak most összeírtam egyet magamnak. De szerinted működhet a fenti edzésterv?
2013. ápr. 20. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó ez így, mondjuk biepszre és tricepszre 3-3 gyakorlat is elég lenne. Egy héten egyszer eddz egy izmot. Akkor lehetne kétszer, ha egy edzésen max két gyakorlat menne egy izomra. De ennyi gyakorlattal túledzés lenne.

Attól lesz tömegnövelő, hogy ha tömegnövelő étrended is van.

2013. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk bicpeszből kiveszem a fordított fogásút és tricepszből a csigás letolást? És két hetente felcserélem ezeket valamelyik másik gyakorlattal,hogy kicsit változatosabb legyen az úgy jó?
2013. ápr. 20. 16:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Étrendet is próbálom úgy csinálni,hogy jó legyen csak félek,hogy nehogy több zsírt szedjek fel mint izmot :D mondjuk azért járok ki futni hogy kicsit a keringés is rendben legyen
2013. ápr. 20. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, cserélgesd a gyakorlatokat. A kaját pontosan be kell lőni, hogy kb fél kiló legyen max a tömegnövekedés hetente.
2013. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!