Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mert mondjak azt h a futastol...

Mert mondjak azt h a futastol nem fejlodik a karizom?

Figyelt kérdés
En atleta vagyok es 16 eves 36 karom van (nem azt mondom h nagy)de a koromhoz kepest nagy es ezelott 1 eve meg csak 34 volt persze atletika utan meg gyurtam is
2008. jún. 14. 15:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

Kikéred magadnak? Te hiszel a mesékben? pénzről szól és rengeteg munkáról, önfeláldozásról. Sokan az egész eddigi életüket erre az olimpiára tették föl, föláldozták a gyerekkorukat, szabadidejüket. Akkor miből gondolod, hogy megadja bárki is azt az előnyt a versenytársainak, hogy tisztán indul?

SENKI sem tiszta ilyen szinten, különben nem lehetne ott.

Más a tömegsport, meg más a versenysport. Amikor valaki világszintű versenyző lesz, akkor ezt is beválalja, mint szükséges roszat.

Hozzáteszem, hogy ez semmit nem von le az eredményükből, így is hatalmas és elismerésre méltó dolog helytállni a világ legjobb (és szintén kőkeményen doppingoló) sportoló mellett.

Csakhát valljuk be, az sportban azért van ennyi pénz, mert mindenkit a különleges teljesítmények érdekelnek. Ki lenne kíváncsi arra, hogy Gipsz Jakab 16 másodpercet fut 100-on, vagy 35 méterre dobja a gerelyt? Mindenki azt mondaná: "ez nem nagy szám, ezért kapnak annyi lóvét?"

És igazuk lenne.

Csak egészen kivételes emberek juthatnak ki, rengeteg munka és áldozat árán és ez így van jól.

Ja és szentbeszéd helyett inkább nézzetek utána, hogy már az ókori olimpiákon is mivel doppingoltak a sportolók.

Ez egyidős a sporttal, csak az orvostudomány azótta sokat fejlődött.

2008. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

nem hiszek a mesékben, a kemény munkában és tiszta sportban hiszek. és tényleg van tömeg és versenysport, ésbizony tisztán is lehet olimpiát nyerni. gondolom valami személyes élmény miatt ítéled el az összessportolót, vagy talán irigykedsz, hogy neked nem sikerült az ami másoknak, mert nem voltál elég kitartó...


persze, van aki kokszol, és van, hogy ez nem derül ki, de ők vannnak kisebbségben.


nem vagyok a téma szakértője, de valamennyire bennfenntes vagyok, olimpikonokkal edzek együtt, és tudom, hogy élnek, mi mindenről mondanak le azért, hoGY TISZTÁN képviselhessék ennek az országnak a színeit, bár, az ilyenek miatt mint te ez egyre kisebb dicsőség.

2008. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, hogy tisztán még paralimpiát sem lehet nyerni, a "rendes" olimpián, meg főleg. Persze, ezt senki nem veri nagydobra, nem fogják bevallani, de hát azért hallgatólagosan erről mindenki tud a versenyzők között.

És nem irígykedek, sosem volt ilyen ambícióm, hogy sportolásból éljek, sőt elismerem -ahogy írtam is- a sportolók teljesítményét, hogy a világ legjobbjai között helytállnak. Arról nem ők, és nem mi tehetünk, hogy manapság ez másképpen nem megy, csak így.

Amúgy nyugodtan hasonlítsd össze az 50 évvel ezelőtti eredményeket a maiakkal. Érdekes lenne, hogy mondjuk egy dobó, vagy ugrószámban (de bármiben is) egy akkori eredménnyel ma hanyadik lennél. Ilyen gyorsan fejlődne az evolúció?

Nem!

Az orvostudomány.

Vagy az tök normális és hihető, hogy 60 kilós súlyemelő a testsúlyának a több, mint 3x -osát a feje fölé emelgeti?


Egyébként annyiban érintett vagyok, hogy testépítek, tehát ismerem azokat a szereket, amiket pár éve használtak (az újabbakhoz nem férek hozzá természetesen) sőt én is használtam ilyet, már csak ezért sem ítélhetném el az olimpikonokat. Edzőket és sportorvosokat is ismerek, akik, bár nem hangoztatják, de nagyon pontos ismereteik vannak, hogy lehet például az ellenőrzésen átcsúszni.

Vagy hallot valaki testépítő versenyzőt mostanában, aki lebukott? Vagy már ők sem koxolnak? :-)

Ne légy naív, ez van.

2008. jún. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
NAh akkor egy kicsit jobban áss bele a témába. Nem a pickszalámitól meg a spenóttol lesz vki olimpiai bajnok. Gondolkodjál már egy kicsit. Miért dőlnek meg minden évben minden játékon úszó, futó kisfaszom eredmények? Nem, nem csak a speedo ruhától. Nemis a makarónitól. Hanem bizony az egyre hatékonyabb gyorsabb ürülési idejű és a jobb fedőanyagokkal kombinált cuccoktól. Ami mint méár említették SEMMIT nem von le egy élsportolo eredményéből mert egy átlagember ha meghülyülne se tudná ezt a szintet elérni. A koksz csak pár %-ot segít de épp ezek a %-ok döntik el hogy vki bajnok lesz vagy még a selejtezőkön se jut tovább. Az élsport mint már irtam NEM az egészségről szól. És ezért gyűlölöm azokat mint te akik képmutatóan és fennhangon kikérik maguknak hgy őőőők bizony nem kokszolnak meg csunya rossz emberek akik kokszolnak, el kell ítélni. Csak ebben az országban megy ez a mellverés a doppinggal kapcsolatban, mert itt van hozzá olyan hülye fogyasztópiac is, hogy bevegye a sok okosságot.
2008. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na már kitudódott az IGF, nyugaton erről cikkeznek. 18 világrekord az úszó VB-n. :-)

Perrsze az úszódressz miatt van:-)


[link]


Nyilván a futók is átveszik ezt a jó kis dresszt.

2008. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
okés, rendben, majd '12ben London után, amikor én már olimpiai bajnok leszek, merd a szemembe mondani, hogy kokszolva értem el...
2008. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

lusz hozzátenném, hogy nem az evolúció ilyen gyors, és persze, a koksztudomény is fejlődik, de arra nem gondolsz, hogy 50 éve pl egy távolugró az sok zödséget evett, meg húst, emg mittudomén, meg sokat futott, mer az jó lesz, és ezzel lett bajnok, ma meg teljesen msáhogy van, én most egy példát tudok mondani, a sajátomat.


judos vagyok, utánpótlás korosztályban(19 vagyok) komoly nemzetközi eredményekkel. szinte percre pontos heti edzéstervem van, és centiliterre pontosan van megadvan, miből mennyit ihatok, és minden étkeés előtt kurva patikamérleggel mérem az x grammm húst meg zöldséget... ez is fejlődött, a tiszta sport is fejlődött, nem csak a kokszkultúra. látom ezekszerint nem a sporteredményekre vagy rigiy, hanem arra, hogy neked még kokszolva sem sikerült az, ami másnak tisztán is megy.


gyere le pár napra a honvéd judotermébe, nézd hogy edzünk és élünk, és aztán formálj véleményt.


amin meg szinte kiakadtam: gyűlölsz mert más a véleményem? gondolkodj már, hogy dobálózol a szavakkal...

2008. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
na, elolvasva a cikket. IGF így, meg kimutathatatlan... akkor honnan tudod, hogy van? az aki használja, elmondja neked, vagy bárki másnak?... logikus... kicsit olyan ez mint a vallás, ha erősen hiszel benne, bizonyítékok nélkül is ismételgeted, meggyőzöd magad... én legalább a saját tapastalataimra alapozok, nem arra mint te, hogy ha te szereket szedsz, akkor mindenki más is...
2008. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
húú, látom, mennek itt az oltások! amúgy a honvédos judós srácnak igaza van!
2008. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!