Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik íjat válasszam?

Melyik íjat válasszam?

Figyelt kérdés

Végre összegyűjtöttem annyi pénzt hogy saját íjat vásárolhassak. Viszont nem tudok dönteni. Mindenképpen Mongol íjat szeretnék kb 30#t. Én 55 kg vagyok és 165 cm magas ha ez számít valamit. Nem az erő a lényeg hanem a gyorsaság és a pontosan kilőtt nyilak száma. Itt van az a kettő amit kinéztem:

[link]

[link]



2013. ápr. 22. 18:17
 1/4 Eden123 válasza:
Hello!hát elöször is igazad van a gyorsaságban de azért közzre játszik az erő is mert hiába veszel ijat ha nem tudod kihúzni!Nekem sokáig volt kassai farkas I fajta ijam meg voltam elégedve végülis mindegy mert az a lényeg hogy neked kényelmes legyen !
2013. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! akkor végül is mindegy? Csak mert a végük ugyebár más, és nem tudom hogy az mennyire játszik közbe... azt még megkérdezhetném hogy milyen nyilat kell hozzá vennem? csak mert olyanokat kérdez hogy húzóerő átmérő húzás hossz toll forma... mondjuk az I. mongolhoz ha 30#t veszek akkor milyen kell hozzá?
2013. ápr. 23. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindegy, szerintem, amelyik jobban teszik. Mind a kettő húrzsámolyos, gyors íj, a dizájn más.

Normális nyilakat áruló honlapon vagy boltban van táblázat, hogy milyen erős íjhoz mekkora húzáshosszal milyen keménységű vessző kell.

Az a harminc font bőven elég, bár sokan még azt sem tudják kihúzni, rossz a technikájuk.

2013. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Közben kiderült hogy eddig 35#-s nyíllal lőttem úgyhogy végül egy 33#t fogok venni. és szerintem a Farkas I.-t köszönöm a hozzászólásokat! :)
2013. ápr. 25. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!