Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit érnek a Rubint Réka és...

Mit érnek a Rubint Réka és "társai" gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek milyen hatással vannak ezek és az efféle "edzések" az emberi testre? Meglátásom szerint ugyanis elég nagy a hiszékenység és a tudatlanság az ilyen "divatmozgásokról" az emberek fejében. Sokan nem tudják mit miért csinálnak, csak elkezdik, mert ezeknek nagy a hírértéke. Kérdezhetném azt is, hogy van-e értelmük egyáltalán és ha van, akkor mi? Véleményem szerint ugyanis sem fogyásra, sem pedig izomnövelésre nem alkalmasak.
2013. ápr. 22. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem tudom pontosan, hogy miket takarnak a pont a Rubint Réka gyakorlatok, de az tuti, hogy bármilyen mozgás használni fog. és igen, van értelme, bárminek, ami nem a tévé előtt ülve, csipszet eszegetve történik. bármilyne mozgásnak. különben meg, nem csak fogyás, meg izomnövelés céljából járnak az emberek sportolni. én pl. pilatesre járok főleg, azzal se fogyni, se izmosodni nem fogsz (legalábbis, látványosan nem). az pl. arra van, hogy erősítsd a gerincedet, hátadat, a tartóizmokat főleg. s feszesedésre, tuningolásra. biciklizni is járok, meg úszni, meg jártam evezni egy ideig, azoktól se lesznek nem tudom, milyen izmaim.
2013. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy egy szinten lennének a tv előtt üléssel és chips zabálással. Sőt azt sem, hogy csak akkor kell sportolni, ha fogyni és izmosodni akar valaki. Alapjába véve minden sport és mozgásforma jó hatással van a szervezetre, ez köztudott tény. A kérdésem a fent említett gyakorlatoknak az emberi szervezetre gyakorolt hatásának a kapcsolatára irányult. Ugyanis a legtöbb ember aki csinálja, az abban a hitben él, hogy ezektől fogyni és izmosodni lehet, tehát valamilyen céllal vág neki ezeknek, ami jelen esetben feltehetőleg nem a megfelelő irányzat azok kielégítésére.

A kérdésem csupán ezért irányult erre a kategóriára, ugyanis kíváncsi vagyok mit lehet ezzel elérni, ha már belekezdett valaki.

2013. ápr. 22. 23:07
 3/8 anonim válasza:
Sokat. Anyagilag. Nekik.
2013. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én Béres Alexandrával tornáztam kb. két hónapig. Mivel nem mozogtam semmit középsuli óta, ez is hatott nekem valamennyit, de egy idő után kevés. Szerintem annak jó, aki teljesen a nulláról kezdené javítani a kondícióját. Béresnek egész testet mozgató tornáját használtam. Aztán szép lassan elkezdtem súlyokkal edzeni, most már fél éve "gyúrok", és nagyon jó döntés volt. Hosszú távon szerintem súlyokkal érdemes erősíteni, vagy saját testsúllyal, én a kettőt kombinálom. (Ha erősíteni, formásodni kívánsz.) Ha fogyni, akkor szerintem a futás, ugrókötelezés, illetve az intervallum kardiók amiket megéri csinálni.
2013. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én sokáig jártam aerobic-ra, különböző helyekre. Nem volt olcsó. Rájöttem, hogy Béres Alexandra kazettái sokkal hatékonyabbak, alaposabbak. Vettem párat, darabját 900 ft-ért, és évekig lehet használni, nem kell fizetni aerobic-ért. Az is nagy előny, hogy nem vagy időhöz kötve, amikor van időd, otthon berakod a dvd-t, tornázol, akár rövid toppban és rövidnadrágban. Nekem éjjel van időm tornázni a munkám miatt, így nekem életmentőek ezek a dvd-k. Amúgy heti 5-6 szor csinálom és tökéletes az alakom.
2013. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó, mondjuk ebben inkább az a gond, hogy az emberek többsége nem olyan, mint te, nem olyan fegyelmezett, hogy rávegye magát. ha már arra rávette, hogy elmenjen órára, akkor ott meg is csinálja, de otthon jóval kevesebben. leginkább csak megveszik a videót, aztán hanyagolják.
2013. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régen én is otthon tornáztam, az tényleg olcsóbb, de már nincs hely a lakásban és sokkal ösztönzőbb másokkal sportolni. A legolcsóbb az lenne, ha lenne partner akivel 8-10km-t lehet este sétálni vagy kocogni, pár hónapig volt is ilyen partnerem, de sajna már este is dolgozik... És az a vicces a kutya nem akar jönni velem a szabadban sportolni, egyedül meg elég unalmas dolog...
2013. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként sok fitness edzőnél tornáztam már és az a tapasztalatom, hogy a kezdő férfi edzők adják a legkeményebb tréninget...Rékánál is voltam egyszer, erős közepes óra volt, de gondolom a sok kezdő miatt nem akart erősebbet csinálni...
2013. dec. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!