Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egylábas guggolásban tudnátok...

Sága kérdése:

Egylábas guggolásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már 2 éve edzek a fegyencedzés rendszere szerint,és a zárt lábas guggolásig tök simán ment minden.Aztán a felemás guggolásból egy se ment,de helyette az egylábas guggolás támasszal meg simán ment.Ezért ezt kezdtem el erőltetni,de nem megy több a bal lábammal csak 5 db,jobbal menne tíz is akár.Közben megvettem a Pavel meztelen harcos könyvét és felváltva csinálom ezt meg a fegyencet lábra.A székre guggolás simán ment (ez 48 cm magas),de csináltam magamnak egy emelvényt ez 33 cm magas,jobbal röhögve megy de ballal egyet is csak alig vagy egyáltalán nem.Mit tegyek hogy felzárkóztassam a bal lábamat is?

2013. ápr. 23. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
AZ edzést mindig a bal lábbal kezdd. Jobb lábbal is csak annyit csinálj mint amennyi a ballal megy. Így nem nagyon fog elhúzni a jobb lábad annyira kb egy szinten lesznek idővel.
2013. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget de ezt így csinálom.De hogy tudnám erőltetni a bal lábamat mert mintha megállt volna a fejlődésben.
2013. ápr. 23. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát.

Elhatározod, hogy egykezes fekvőket fogsz tolni. Úgy kezdenél hozzá, hogy addig erőlködsz fél kézen, amíg nem sikerül? Neeeeem! Mindig olyan nehéz gyakorlatokat csinálnál csak, amik mennek. Abból egyre többet, amíg el nem jutsz egy nehezebbig. Abból is mindig többre törekedsz, és a végén menni fog néhány egykezes is.

Egylábas guggolásnál ugyanez. Csináld azt, amit tudsz. Nagyon fontos: TÜRELEM! Ki mondta, hogy nem tarthat 2 évig?

Csináld tovább. Tiszteletreméltó, hogy eddig nem adtad fel. Folytasd, és a kemény munkának meglesz a gyümölcse.

Hajrá!

2013. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Nem vagyok az a feladós fajta,azért tart ilyen sokáig,mert az izületeim is rosszak voltak,túlsúlyom is volt,de ezeket már megoldottam.Most már csak a gyakorlatnak kellene sikerülnie,de hát ami késik nem múlik.
2013. máj. 5. 08:24
 5/8 Old New LifeStyle válasza:
Az egylábas guggolásnál nekem nagyon bejött az a verzió, amikor egy oszlopnál csinálod és magad előtt kapaszkodsz. Így tudod egy kicsit húzni magad és rásegíteni a gyengébbik lábadra.
2013. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs a környezetemben oszlop,én a dolgozó lábam mellé rakok egy 22cm-es emelényt és úgy csinálom.
2013. máj. 6. 10:07
 7/8 Old New LifeStyle válasza:

Ha nincs oszlop legyél kreatív!

Szembe állsz egy kinyitott ajtóval megfogod magad előtt a kilincset és már nyomhatod is!

Az utcán működik egy fiatalabb fa vagy egy sima közlekedési tábla oszlopa is! ;)

2013. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi a segítséget.
2013. máj. 14. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!