Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valami megoldás a térdemre?

Valami megoldás a térdemre?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy elég sokat mozgok. Biciklizek, kosarazok, futok, teniszezek. De ha bármelyiket is nagy erővel csinálom, akkor olykor úgy elkezd fájni a térdem és néha a bal forgóm, hogy alig bírok lépcsőzni. Ennek oka lehet a tizen-valahány év néptánc, mert volt, hogy kemény talajon csináltuk. De lehet, hogy más, nem tudom. Aggaszt, hogy csak 21 éves vagyok, ennek ellenére foci és biciklizés után minden második alkalommal megjelennek ezek a problémák. Aztán másnapra legtöbbször el is múlnak.

Megoldás lehet-e térdmelegítő, kötöző? Esetleg valakinek valami jó megoldása? Egyáltalán mit kezdhetek a forgómmal? Tervezek elmenni orvoshoz, de egy-két hónapig még nem bonyolítom ezzel, addig szeretnék még ezt-azt megpróbálni.

És van még egy kérdésem. Foci közben, akárhogy is vigyázok, gyakran megesik, hogy rosszul lépek, meghúzom a bokám. Szerintem még csoda, hogy nem ficamodott ki. Erre bokafogót érdemes használni? Esetleg más megoldás?

Köszönöm előre a válaszokat.:) (ha lesznek)


2013. ápr. 25. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit teniszezel, de az terdgyilkos egy sport. Ahogy kosarlabda is. Nekem 2honapja mutottek a terdem egy korabbi proc levallas miatt. Akar az is okozhatja, mert mozgas kozben koptatja az izuletet, es a szalagot is sertheti. Neha mar kocogok, meg lassan kosarazni is neki allhatok. Lehet, hogy van egy alapjaban rossz testtartasod. Az is befolyasolhatja szerintem. Azt tanacsolom, hogy fordulj orvoshoz vele, egy MR viszgalattal lehet mondjak mi a baj.
2013. ápr. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!