Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Glutamin, HMB, Ecdysteront,...

Glutamin, HMB, Ecdysteront, BCCA-t vagy valami más kiegészítőt szedjek?

Figyelt kérdés
Fél éve járok rendszeresen edzőterembe. Nem sumákolom el, heti 6 edzèst csinálok minden nap más izomcsoportot mozgatok. Az étrendem rendben van, csirke, rizs zölsdég minden megtalálható benne. Tömegnövelőt használtam majd kreatin monohidrátot. Egy ideje abbahagytam a tömegnövelőt, fehérjét iszok és kreatint. Gondolkozom hogy szedjek-e még valamit vagy szerintetek jó ez így? Nyilván nem várok csodát de feleslegesen nem szeretnék kidobni pénzt olyanra ami nem használ. A kérdésben szereplő dolgokra gondoltam. Mindenhol mást írnak nem tudom kinek higgyek már :) érdemes valamit venni amitől lehet szépen fejlődni vagy vegyem továbbra is a csirkemellt és a jó minőségű fehérjét?

2013. ápr. 27. 21:01
1 2
 1/12 eszkobaR ***** válasza:
Fél éves edzés múlttal feleslegesek lennének, én még a kreatint is annak tartam.Költsd inkább csirke mellre/fehérje porra az árukat.
2013. ápr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy multivitamin+ásványi anyag komplexre minden képen érdemes beruházni, amennyiben még nem használsz. Az edzés utáni fehérje mellé kéne még valami gyorsan felszívódó szénhidrát a glikogén raktárak vissza töltésére. Halolaj kapszulát vehetsz még esetleg, ha egyéb forrásból nem fedezed kellő mértékben az esszenciális zsírsavakat. Mást ezen a szinten szerintem abszolút fölösleges venned. A heti 6 edzés meg szerintem túl sok.
2013. ápr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 clint ***** válasza:
sok a heti 6 edzés. Semmi kiegészítő nem kell, de tömegnövelőt igyál inkább
2013. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok a 6 edzés, elég naturálban 3-4 is.

Legfontosabb az étrend, tápkiegek közül ami fontos az egy jó multivitamin és edzés után vagy tömegnövelő vagy protein + gyors ch.

Kreatin még néha mehet, de aminokra, hmb-re inkább majd szálkásításkor költs.

2013. ápr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Multivitamint amúgy is szerettem volna venni úgyhogy arra beruházok a közeljövőben. Milyen gyors felszívódású szénhidràtot ajánlotok? Megfelel dextróz vagy maltodexin? És ezekből mennyit kellene edzés utàn fogyasztanom? (75kg vagyok) ez nem befolyásolja rossz irànyba az inzulinszintem?

2013. ápr. 28. 07:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Mehet neked 50g gyors ch, ami lehet dextróz, malto is. Vagy pl carbo x, carb-f, carbopure, vitargo.
2013. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :) és mégegy kérdés tudom hogy te képben vagy eléggé. Milyen vitamint ajánlanál? Olcsóbb pl ez: [link]

Vagy jobb ha dràgábbat keresek?

2013. ápr. 28. 07:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez kevés egy sportolónak, B-vitaminokból nem árt,ha megy minimum 30-50mg. Én a mega daily one-t, vitabolic-ot, iss pak-ot, multi pro-t ajánlom, szóval nagyobb dózisú multikat. C-vitaminból is minimum 1g, tehát pl a mega daily one-hoz is kell plusz C-vitamin, sőt Ca-Mg sem árt pluszban.
2013. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi akkor ezek közül fogok választani.
2013. ápr. 28. 08:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi a fsznak ennyi vitamin? :DD Az tutikvaélet hogy nem kell ilyen sok egy embernek, tápanyagbol lehetetlen lenne ennyit bevinni. Én fele ennyit szedek és még így is olyan sárgát hugyozok tőle mintha aranyból lenne a pisám
2013. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!