Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Holnap kezdek el Wing Tsun...

Holnap kezdek el Wing Tsun kung fu-zni egy felnőtt ismerőssel aki thai boxol megbeszéltük hogy jövőre ilyenkor kiállunk egymás ellen. Van esélyem ellene?

Figyelt kérdés
Ő 4 éve fog akkor thai boxolni. Én 18 vagyok ő 34.Heti két edzésen tudok részt venni, még táborba se megyek de az kérdéses, viszont magánórákat is veszek.
2012. márc. 18. 13:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdésed, hogy a Wing Chun stílus annyival jobb-e, mint a Thai Box, hogy heti egy évig tartó, pár alkalommal való edzegetéssel lezúzz egy tapasztalt thai box küzdőt, a válaszom egyértelműen nem. Igen, lenne reális esélyed a nyerésre, de elenyésző. Egyik stílus sem jobb, mint a másik, mivel a stílusok csak a technikai keretet adják, viszont a harcos eredményességét csakis az egyéni képességei határozzák meg. Másrészt egy év alatt egyik stílussal sem fejlődsz annyit, hogy a tudásod élesben jól felhasználható legyen.

Ez a dolog erősen felejtős. Mármint állj neki a Wing Chunnak, mert remek dolog, de a küzdelmet felejtsd el, mert elég felkészült nem leszel addigra, és méltatlan a harcművészethez, hogy fogadásból bunyózz bárkivel is.

2012. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
ÓÓ Számítanom kellet volna erre az egy éves dologra csak tudod volt a wing tsun kialakulása a csaj is egy évig gyakorolt (persze nem mindent.) és legyőzte a falu bikáját nem tudom mennyire ismered a kialakulását már ezért is. fikázta a wing tsunt nekem nem tetszett. Aztán fogadtunk. Erre az egy éves gyakorlásra mit mondasz még? (mármint a lány meg a férfi küzdelméről tudod...ott is egy év volt és fejlődött annyit hogy legyőzze pár mp alatt.de azért kérdezek mert kellenek az ötletek illetve mások tapasztalataiból szeretnék művelődni.)
2012. márc. 18. 15:26
 3/48 anonim ***** válasza:
51%
ha a heti két bohóckodás helyett heti 3x mennél ökölvívó edzésre és heti 2x mondjuk savate edzésre,akkor lenne kb 10-20% esélyed ellene.
2012. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
a bige akiről meg írsz egész nap a hét minden minden napján ezzel foglalkozott nem heti 2x1-1,5 órát itthoni viszonyok között.
2012. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
A másik dolog amit még MÁda Norbert mondott hogy fél év szorgalmas edzéssel is érhetsz el eredményt. nem tűnik pénz behúzósnak de mondják hogy reklámfogás de szerintem nem. vélemény?
2012. márc. 18. 16:45
 6/48 anonim ***** válasza:

persze.

érhetsz el eredményt.

jobb leszel,mint fél évvel ezelőtt.

de ez nem azt jelenti,hogy leversz egy tapasztalt bunyóst.

2012. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
A wt nem olyan párbajra való ahol nem akarod megsebesiteni a masikat. Szerintem lenne eselyed, ha nagyon gyakorolsz, heti legalabb 5 edzes stb.. Es mondjuk hajlando vagy a terdet oldalrol megrugni erobol meg ilyenek. Ha meg visszafogod magad az nem wt.
2012. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Téged, édes öcsém, nagyon megetettek. Fél év alatt az alapokat SEM lehet elsajátítani semmilyen HM-ben, sajnos még a wing tsunban sem.
2012. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Ha egy fő instruktor mondja jó hogy elhiszem :D
2012. márc. 18. 19:07
 10/48 anonim ***** válasza:
Le fog verni mint a tököt...Talán a wing-et váltsd át ökölvívásra,mert ha van érzéked hozzá, az ütéseket elég hamar meg tudod tanulni,míg a thai box-nál(tapasztalat), inkább láb dominál,kézzel simán nyerhetsz,de az 1 év így is kevés sajnos!
2012. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!