Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges tömegelni nagy...

Linkoln kérdése:

Lehetséges tömegelni nagy belassulás nélkül úgy hogy közben futásra versenyszerűen szintentartok?

Figyelt kérdés

Sokat futok: Most így néz ki mert már túl összeaszódtam:

1. nap súlyzós edzés A-B edzésterv szerint váltom

2. nap futás, kb 1 órát, aerobnál intenzívebben, inkább anaerob és kardio között valahogy.

3. nap 30 perc futás aerob intenzitás, vagy pihenőnap

Majd újra.


2013. ápr. 30. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

ha rövidtávra edzel, akkor jelenthet segítséget a plussz izomtömeg, főleg ha spirintelős távra edzel, de itt is csak a sovány izomtömeg a segítség, ha zsír meg víz is jön vele, akkor már nem jó

de ha hosszútávra edzel, akkor sztem nem túl előnyös a nagyobb tömeg hiszen így versenyhátrányban leszel más, könnyebb sportolókhoz képest, és a plussz súly miatt a szívednek is többet kell dolgoznia

2013. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
több fehérje
2013. ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pár kiló izom nem lassít be, de csak izomban fejlődni az extrém ektomorfok tudnak. Sok izom már belassít, ha közép vagy hosszabb távú futásról van szó.
2013. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
El se olvastam a kérdést :D bocsi hülyeséget írtam :D
2013. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincs gond :) Fehérje fontos.

Elég ektomorf vagyok.

Rövidtáv azt erősségem. Anaerob küszöb feletti futás, ahol a max pulzusom 90%-a felett ver picit a szívem. Ide különösen jól jön az izmok vérellátásának fejlődése, illetve egy két dolog.

Ami nekem kell belőle az az izom perpill. Ugyanis összeaszódtam 4 kilót a tavalyi szezonnal.. :D Most kicsit el vagyok csúszva, de majd télen akarnék komolyan ráfordulni a témára. Akkor ráérek tömegelni.

Mellesleg magas 20-30ismétléssel tömegelek. Ez segít a vérellátásba.


Tudom hogy nem ezt írtam a kérdésbe hogy csinálom, de nem tartottam fontosnak. Szintentartok perpill csak.



Az elvem!: Ha kapnak az izmok stresszhatást, magas ismétlésszámú edzéstől, és mellé kap komoly stresszhatást a kemény futástól nem hiszem hogy zsírral meg vízzel tölteni a friss izmokat a szervezet. Viszont esélyes hogy nagyon lassú a folyamat.

Erre érdekelne a válasz hátha valaki ért a témában.

2013. ápr. 30. 19:27
 6/9 A kérdező kommentje:

Illetve nem kell komoly tömegelés célokra gondolni. Nem tömegeltem eddig, max 4 kilót szeretnék nettó izomra nyerni.

Van rá úgy időm egész évben. Jövőre januárban kezdek felintervallumedzeni, hogy áprilisba szezonkezdésre eltudjam kezdeni a 10 hetes kemény versenyedzésem és nyárra csúcsformában legyek.

Az izom az arra kéne hogy legyen nyersanyag maivel dolgozhatok. Amúgy esélyes hogy végül etióp ként kötök ki :D És akkor már nem lennék csúcsformában rövidtávra.

2013. ápr. 30. 19:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen hiszem-nem hiszem kérdés. Genetika ez is. Izomnöveléshez kalória többlet kell, ha pedig kalória többlet van, akkor rakódhat le zsír is, hiába a futás. Ha meg annyit futsz, hogy ne rakódjon, akkor nem lesz kalória többlet, de akkor az izomnövekedés is elmarad.
2013. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszod! Becsüllek.

Szóval, a szervezetnek nincs önálló agya hogy hoppá folyton fut ez az állat, meg fogunk dögleni, nem pakolok le zsírt mert marhára aggat :D

Szóval, ha kalóriatöbblet van, aminek kell hogy legyen akkor genetikám dönt a felöl hogy mennyi zsírt rak le, illetve hogy mennyivel mentem kalória plusszba. Milyen minőségű volt a kaja.

Akkor, jobban figyelek a kajára.. Meg persze többet eszek de az alap. És remélem :)

Köszönöm mé gegyszer mindenkinek.


Ha esetleg valami ötlet még van vagy info nyugodtan írhattok, de ez is kielégítő válasz volt, köszönöm!

2013. ápr. 30. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, a genetika behatárol. Egy endomorf az nem tud zsírmentesen tömegelni, hiába fut egész nap, max izom sem lesz rajta.:)
2013. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!