Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kellene foglalkoznom vele?...

Kellene foglalkoznom vele? Kéne izgulnom?

Figyelt kérdés
Az egyik nap bementem a házi orvosomhoz azon panasszal hogy ropog a mellkasom és fáj néha. Szóvá tették hogy hogy megférfiasodtam izmosodtam, szép emberes alkattal rendelkezem. 1. Kérdés. És szedtél vmit. Mondom -fehérje táplálékkiegészítőt + dextrózt. Aztán kaptam az ívet hogy hát hiába mondják a fiataloknak hogy ezek nem egézségesek anabolikus dolgok ezek is stb. És elküldött egy teljes körű átvizsgálásra vérkép vizelet stb .Tényleg ne mszedtem semmit. Anno jumbot meg vitamint most meg szimpla fehérjét.Holnap kapom meg az eredményt
2013. máj. 1. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvosok vs. tápkiegek téma túl lett tárgyalva párszor. Az orvosok sem mindentudók, él bennük is a sok sztereotípia, plusz ugye ott van, hogy vajon érdekük-e, hog egészséges legyél...

De hogy az "anabolikus" szót rossz értelmében használja, az már kicsit aggasztó :D Az anabolikus egy biológiai folyamat neve, azt jelenti izomépítő. Esetleg ha azt mondta, hogy "anabolikus szteroidok", az más, de semmivel sem jobb, mert a fehérje nem szteroid, és nem is tartalmaz egy kieg sem ilyet :D Ha viszed majd a laborpapírt, kérdezd meg tőle, mi az a dextróz :D


Amúgy nem kell aggódni, legalábbis a kiegek miatt nem. Bajt nem okoznak. Ettől függetlenül persze lehet bajod, csak az más miatt van.

2013. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod a tápkiegektől, ne aggódj.
2013. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:D köszönöm am
2013. máj. 1. 12:49
 4/5 Linkoln ***** válasza:

Pl tejsavó fehérje:

Mágikus összetevők:

Visszamar a tej savó része a sajtgyártás folyamán. Ezt a savót szétbonják egy viszonylag egyszerű eljárással alapelemeire. Kiszűrik a fehérjét. Sajnos nem tiszta fehérje, marad benne brutális vitamin, ch, meg ásványi anyag is... :D Kis tejcukor is.

Ha napi 30-60 grammot eszel, az tökkélettes!

A legtisztább energiaforrás is mellesleg a fehérje.

A roncsolódott izmokat regerenálja, és akár újat is építhetsz belőle. Minden ember szedi akinek számít a teljesítmény, hiszen pusztán kajálással nagyon nehéz ilyen jól csinálni.

Pl ha futsz sokat, akkor miután végzel, jól roncsolódnak az izmok, illetve lassan regerenálódik. Lehet csinálni fehérje nélkül is, csak elégtelenségek léphetnek fel, egézségtelen és etióp leszel.. :)

2013. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D akkor nyugodtan szedem :) nem idegeskedek a whey c 6 -ot szoktam
2013. máj. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!