Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alkarbizsergés kalapácsbicepsz...

Alkarbizsergés kalapácsbicepsznél?

Figyelt kérdés
Utóbbi 1-2 edzésnél elkezdett bizseregni, zsibbadni a csuklómnál az alkarom kalapácsbicepsz közben, mintha elszorítaná az ereimet az izmom, ahogy befeszül. Néha érzem, hogy "átpattan az ereimen" az izom, mintha beakadna aztán átugrik a helyére (nem tudom jobban megfogalmazni). Mitől lehet? Edzés közepén vagy végén szoktam, tehát az alkaromnak be kellett melegednie valamennyire, nem hiszem, hogy azzal lenne gond. Nem hatalmas súly, simán megy vele végig, (szerintem) szabályosan, nem mozog a könyököm, nem lendítem, bicepszemet érzem rendesen, ahogy bedurran. Lehet mégis valahogy belesegítek alkarral és attól zsibbad?

2013. máj. 2. 20:26
 1/4 Dogmatix91 ***** válasza:
lehet hogy nagyon szorítod. Nekem néha már meg is fájdul a tapadási pontnál, de én nem foglalkozom vele. Ha nincs semmi gond, tehát tudod használni rendesen a kezedet akkor szerintem nem gáz. Esetleg nem forgatod be a csuklód? :S
2013. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szorítom túlzottan. Az a baj, hogy akadályoz benne, mert a 6-7. ismétlésnél úgy bezsibbad már, hogy muszáj letennem.

Lehet a beforgatással lesz a gond, bár arra is próbálok figyelni. Következő edzésnél megnézem, köszönöm a választ :)

2013. máj. 2. 20:55
 3/4 Dogmatix91 ***** válasza:
Arra figyelj, hogy ne lötyögjön a csuklód, meg ne igazán forgasd, ha nem segít, akkor esetleg érdemes lenne kipróbálni egy merev csuklószorítót (kölcsön kérni valakitől pár sorozat erejéig). Hátha az megoldja a problémát.
2013. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Ha pattog a szalag vagy izom vagy az idegszál, akkor elképzelhető, hogy valami nincs a helyén és ettől a zsibbadás. Érdemes megnézetni egy jó csontkováccsal.

2013. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!