Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen tervekkel mennyi idő...

Ilyen tervekkel mennyi idő alatt érek el látható fejlődést?

Figyelt kérdés
164 cm vagyok, 70 kg. Minden este (de minimum 5-ször egy héten) futok 40 percet. Mellette próbálok egészségesen táplálkozni és mértékkel, sok folyadékot inni. 19 éves lány vagyok. Kb. mennyi idő alatt látszódik meg az egész?
2013. máj. 4. 18:51
 1/4 Zakathol ***** válasza:

Nőknél általában a "megpróbálok egészségesen táplálkozni" nem sok jót jelent.

Egy normális szálkásító étrendet kell elkészíteni, különben könnyen csalódhatsz.

A közeli ismeretségemben is van egy csaj akit az istennek sem bírok rávenni egy értelmes diétára, hanem ő rakosgatja össze magának a szerinte egészségeset, aztán nem is fogy...

2013. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges heti 5x futni.

Pulzusra figyelj ne legyen 130felett mert az már kardió ami már az erőlétet fejleszti

2013. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: ehhez a hozzászólásodoz inkább nem fűznék semmit... jobb lett volna, ha nem is írsz!

2. válaszoló: akkor a heti 3 alkalom lenne mondjuk ideális? vagy mit tanácsolsz? köszi!

2013. máj. 4. 20:45
 4/4 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Én futok, elég komolyan. Írhatsz levelet privátba is, de itt is kifejthetem kicsit bővebben.

1. Fogyni akarsz?

Valószínű hogy igen. 40 perc futás az már pont jó. Amire figyelj. Ha fogyni szeretnél csak kocogj. De úgy hogy nevetve végigfusd, de egységes legyen a tempód ne álj meg ha nem muszáj, legyél dinamikus. Első 5 perc lehet jó lassú hogy bemelegedj. Majd amint végeztél kicsit nyújts. Minden használt izomcsoportot 15 másodpercig kb, akár 2 szer is megcsinálhatod. Lányoknak nem árt.

Az hogy mennyit futsz egy héten, attól függjön hogy milyen jó az étrend, és mennyire gyorsan regerenálódsz.

Ha másnap meg sem érzed hogy tegnap voltál futni mehet újra. Egyébként ilyen lightosabb futásból a minden másnap tökéletes.

Kaja. A második válaszoló semmi rosszat nem akart. Sajnos valóban sok lány azthiszi hogy az egézséges az a vegyszeres gyümölcs a boltban és a tea. Meg a drasztikusan kevés kaja.

Nem feltételezem rólad ezt, de azért leírom hogy a futás még ha lightos is a tempó károsítja a szervezetet. Szétroncsolja az izmokat, és komoly stresszhatásként éli meg a szervezet.

Ezért edzés után közvetlen kell enni kis fehérjét, amiből tud regerenálni és karbantartani a szervezet. Kis ch is mehet de az úgy is megy gondolom mert nem porból fedezet a fehérjét.

Tehát futás után kis tápanyagdús kaja. nem sok 50-80gramm.

Futás után 50 percel kb mehet egy nagyobb kaja. Tápanyagdús. Zöldségek! Tea stb minden jó.

Futás előbb kb 2 órával egyél.

Napi 5ször egyél kb.

Próbálj azért tápanyagdús kajákat enni, pl fehérjedúsakat, vitamin, sok víz!

Ennek következtében az izomzat nem csak hogy nem aszódik össze, és leszel formátlan. De az izomrostok szépen elkülönülnek egymástól, és a felettük elhelyezkedő vastagabb bőr következtében szép formás leszel. (Nem full izom... :D nehogy félreérts. A futástól nem kell ilyen következményekre számítani)

Ha nagyon nem visel meg a futás és másnap meg sem érzed hogy tegnap futottál mehet heti 5x is akár, vagy nem 40 percet futsz hanem 50-et...

Mikorra látszik meg? Elég gyorsan. Pár hónap. 1-2 hónap alapozás, majd mehet több futás is.

Első hónap nem fogsz sokmindent észrevenni. 2.-on igen.

Fél év alatt lefogyhatsz 60 kilóra. szerintem egy 6-8 hónapot edz így. Majd pedig kicsit edzel simán, pl felülések, saját súlyos edzés stb, és még 1-4 hónapot csinálod és tökéletes. Olyan 60kiló körül sportosan príma.

Ez valóban majd egy év. De a hatás közben is látszik. Tedd szokásoddá a futást, és az étkezést is szokd meg. Ha megkedveled nem is nagyon tűnik fel hog ez erőfeszítés. Ez egyébként is lényeges mert miután leálsz azért kajára figyelni kell, meg ha közel áll hozzád a mozgás akkor a tuti.

A hatást tényleg végig fogod látni az első hónap után, tehát az motiváljon. Ha valami nem működik szólj.

Jah és még egy nagyon fontos dolog. Az időértékek amiket írtam olyan ideális időkorlátok.

Lehet gyorsabban is lassabban is fogyni.

Ez az ideális, így szépen hozzátud állni a szervezet a kisebb mérethez, tudja ápolni az izmokat szép a bőröd, miután leállsz nem kap vissza 5 kilót stb.

Ahhoz hogy így cisnáld nem kell véeszesen keveset enni.

Ugye a futás is elég energiaigényes, meg diétázol. Kb annyit eszel mint amennyit ehetnél ha csak szinten szeretnél tartani, és a mozgás által égetett energiadeficit fog a fogyáshoz vezetni.

2013. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!