Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál miért lehet ez?

Futásnál miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Be vagyok melegítve, igaz sokat kihagytam de nem is futok annyit, csak az egyharmadát kb. (időben legalábbis, távban meg szerintem attól is kevesebbet) és a felénél kb elkezd a jobb lábszáram eleje (sípcsont mellett jobbra) görcsölni, megkeményedik és nem is múlik el csak ha már itthon vagyok és pihentem vele. Tavaly volt egy bokatörésem de az a bal lábamon volt, lehet az, hogy jobban terhelem a jobb lábamat? Nem érzem, de már mondták, hogy néha mintha félteném. Nem gyógyult meg ugyanolyanra mint volt ez igaz, ugrásnál is sokkal kevésbé használom a bal lábam és feszül, de nem tudom már, hogy hogyan lehetne nyújtani rá, mert amiket néztem a neten azt mutatta a gyógytornász is de minimális fejlődést látok csak vele.

2013. máj. 5. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt éreztem én is. Három hónapig futottam így és minden alkalommal megtörtént pár km után. Egy súlyos bokaficam után voltam és kicsit megváltozott a mozgásom, mert óhatatlanúl is "védtem" a sérült lábamat, pedig "nem direkt" csináltam. Már hónapok óta nem jön elő, mert teljesen elmúlt minden hatása a ficamnak és nagyon-nagyon intenzíven nyújtok. Visszaemlékezve a bal lábam (nekem a bal sipcsontom melletti izom görcsölt) lépéskor nem ugyan azt a teljes gördülő folyamatott tette meg, mint a jobb.

Szóval a válaszom az, hogy biztosan egy plusz nem optimális terhelés jut arra az izomra. Kitartás!

2013. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt semmilyen sérülésem, de mégis egyik napról a másikra ugyanez a problémám volt. Nem erőltettem meg, régen, nagyon régen futok, sokat. Tehát orvoshoz fordultam, semmit nem találtak. 5!!! hónap után "hagyta" abba, "magától". Érthetetlen azóta is.Nektek volt bokasérülés, ezzel lehet magyarázni, de nekem semmi. Bár, ki tudja, lehet ezzel a minden napos futásommal már extrán terhelem a nem éppen fiatal ízületeimet.
2013. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én is úgy érzem egyébként, hogy nem ugyanúgy gördül a másik lábam, csak így elég idegesítő, hogy kb. 20 percet tudok kocogni, amiben van 1-2 perc séta is, pedig most alaposabban lenyújtottam mint eddig szoktam, na de majd ezután akkor még többet fogok.
2013. máj. 5. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!