Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hastorna SÉRVVEL. Hogy csináljam?

Hastorna SÉRVVEL. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, alapvetően a vékony kategóriába sorolható az alakom, de megjelent egy kicsi úszógumi a hasamon és a derekamon, ezt szeretném eltüntetni, mert nem tudok megbarátkozni vele, miután nekem korábban sosem volt. Két éve nyáron volt egy hasi műtétem, aminek következtében kialakult egy minimális köldöksérv, emiatt azóta nem merek semmilyen hasi tornagyakorlatot végezni,ez látszik meg most. A sérv annyira kicsi, hogy a doki szerint még nem kell mostanában megműteni, de nem szeretnék rosszabbat tenni vele a tornával, viszont nem akarom tovább elhanyagolni a mozgást. Szeretném, ha lemenne a derekamról az a kis plusz. Ha valaki járt már hasonló cipőben, kérem, segítsem tanácsokkal! Szívesen fogadnák erre minden gyakorlati tanácsot, illetve ha van konkrétan hasznos linketek képekkel, videóval, az lenne legjobb.

#úszógumi #lapos has #köldöksérv #hastorna #torna sérvvel #torna műtét után
2013. máj. 8. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Az itt a nagy gond, hogy nincs helyi zsírégetés. Azaz hasizomgyakorlatokkal nem megy le a hasadról a fölösleg. Nem mi döntjük el, hogy honnan fogyjon a zsír. Genetikailag mindenkinél eldöntött, hogy ki, honnan, milyen ütemben fogy. De a zsírleadáshoz kalória mínuszban kell lenni. Tehát szálkásító diéta és heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés kell, pl kocogás, bicaj. Mindenhonnan mehet le zsír, nem tudjuk irányítani, hogy csak az óhajtott területről fogyjunk. Sajnos ez a helyzet.:)
2013. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sérvet ha erőlteted, ha nem, akkor is ki fog alakulni előbb-utóbb, minimális hatása van csak, sokan számoltak be róla, hogy a has erősítése kisebbé is tette a sérvet. Amúgy meg valóban diéta kell, ha csak a fogyás a cél.
2013. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Óh:( Hát, ki fogtok röhögni, de 50 kg vagyok, emellé 158 cm. nekem sajnos 2 kg nagyon meglátszik. Az ideális testsúly 48 kg, az 50 már hátat és hasat csinál nekem:S Ha legalább 165 cm lennék, nem zavarna az 50, de egy kis nőnél nagy bosszúság még ennyi is. Soha nem kellett fogyókúráznom, de úgy látszik, 20 felett a kilók tényleg könnyebben jönnek. Nagyon félek tőle, hogyha elkezdek diétázni, akkor megint annyira lefogyok, hogy lehetetlenség lesz híznom (nekem mindig bajom volt ezzel) és attól tartok, hogy a nagy nehezen megnőtt mellemről is le fog menni:( Egy időben has padoztam, és akkor csak a hasamról fogytam, szóval szerintem nem lehetetlen a bizonyos területről való fogyás, de most nem merem bevállalni a konditermet. :( Valaki nem tudna valami konkrét gyakorlatot?:S
2013. máj. 8. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor sem fogytál, csak erősödött a hasad, jobban látszottak a vonalaid, eloszlott a zsír, de nem fogytál onnan semmit.
2013. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, hidd el, hogy nincs helyi fogyás.
2013. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsi az értetlenkedésért:D van benne valami, hogy csak eloszlott a "felesleg". Köszönöm az értelmes magyarázatot. Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam normálisan megfogalmazni. Köszönöm nektek, hogy nem álltatok le paraszt módjára kioktatni, hanem normális hangnemben magyaráztátok el. Sajna ezen az oldalon ez ritka, bár a parasztkodás általában nem velem megy, de rossz látni, néha, hogy leosztanak ártatlan kérdezőket. Szóval visszatérve, amit már mindenki tud: a cél az, hogy "átcsoportosítsam" akkor más irányba a hasamon felgyűlő kis pluszt. Vannak erre ötletek, h milyen gyakorlatokkal tegyem ezt sérv mellett?
2013. máj. 13. 08:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nem teszed ki a hasad extrém terhelésnek, a sérveden nem rontasz vele. Érzed, melyik gyakorlat fáj és melyik nem, a fájdalom jelez neked mindig, fontos figyelni rá. Az apró sérvnek néha az izmok edzése jót is tesz, hiszen feszesebb, erősebb lesz a has. Ezen túl özön gyakorlat létezik has edzésére, de a diéta nem ártana hozzá, hogy tényleg eredménye legyen. Vagy tömegnövelés, hogy elsőnek fejlődjön a hasizmod, és utána szálkásítás, vagy egyből szálkásítás, hogy eltűnjön a felesleg.
2013. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!