Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyek azok a kűzdősportok /...

Melyek azok a kűzdősportok / harcművészetek, amik egy utcai támadás esetén semmit nem érnek?

Figyelt kérdés
A kérdés nem provokáció, a válaszok valóban érdekelnek. (Én eddig a Judo-ról hallottam, hogy ha megtámadnak az utcán, semmire nem mész vele.)

2013. máj. 9. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát azért érsz vele valamit. Az a lényeg hogy miután kigáncsolod a másikat ne maradj a lábai előtt, menj mellé, vagy lépj hátra 2-t. Mindegyikkel mész valamire, de a legjobb hogyha erőre edzel mellette, szerzel egy kis tömeget, mert 30 as combbal hiába rugdalódzod ott a kancingókat. De a legtöbbet K1-el éred el, vagy boxal.
2013. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
taekwando. Bár látványosak a rúgások nem épp hatékonyan utcára. Spanom is jár már rá 9 éve, és pont megnéztük hogy fejbe e tud rúgni. 0 küzdősport múltal is könnyen kitudtam térni vagy épp elkapni a lábát és földre vinni.
2013. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem a capoeira-val sem mész sokra egy támadás során. :D
2013. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És a Shotokan Karate meg a Krav Maga érnek valamit?
2013. máj. 9. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Lol, eddig aszittem a capoeira egy tánc xD
2013. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Krav maga nagyon függ attól ki tanítja. Amikkel én találkoztam azok inkább csak marketing fogások voltak. Odacsalogatják az embert olyan dolgokkal hogy így megtanulsz leverni 6 embert egyszerre, vagy kicsapni a keziből a fegyvert. De ha már baseball ütővel mennek rád vagy késsel, futni kell nem hősködni. Szerintem is utcára az igazán hatékony küzdősport ahol fogások nincsenek csak ütés-rúgás.
2013. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Egyrészt mindenkinek más harcművészeti ág való.

Másrészt nagyon nagyon függ az edzőtől.

Legtöbb harcművészetnél szoktak tartani néha külön olyan órákat, amikor ilyen "utcai" módszereket mutatnak be, megmutatják mit érdemes akkor, ha nem szabályok szerint megy a küzdelem. (pl.: fejrúgás versenyen tök jó, de utcán nem ajánlatos próbálkozni vele, csak ha nagyon nagyon ügyes vagy)

2013. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

érdekes én taekwondoztam és kyokushin karatéztam

és soha nem kapták el a lábam, vagy nem tudtak földre vinni verekedésnél, de a környéken sokan megismerték h mit tud egy harcművész egy emberrel csinálni.

2013. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én magánórákra jártam mesterhez, aki megtanította nekem az alapokat. Mellette erőedzés végzek. Egyszer kerültem már "éles helyzetbe" és működött a dolog.


„Nem attól félek, aki tízezer ütést begyakorolt egyszer, hanem attól, aki tízezerszer gyakorolt be egy ütést." Bruce Lee

2013. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Küzdősport nézése tévé képernyőn át. Na ez eddig minden tapasztalat szerint semmit nem ér kategória :D
2013. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!