Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob vagy kardió mozgás...

Aerob vagy kardió mozgás zsírégetés céljából?

Figyelt kérdés
És miért nem ajánlatos fehérjét enni edzés előtt?
2013. máj. 10. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ehetsz előtte fehérjét. Ha szilárd kajára érted, akkor 1-1,5 órával előtte, ha proteintápkiegre gondoltál akkor fél órával előtte is mehet. Közvetlenül edzés előtt max aminosavak menjenek.

Ha nem akarsz izmot veszteni az edzés során, akkor aerob edzés legyen, 130-as pulzus alatt. Diétánál magasabb intenzitással lehet izomvesztés. Tömegnöveléskor, mikor kalória pluszban vagy, akkor mehet pár nagy intenzitású kardió is, akkor nem vesztesz izmot.

Ha pedig nem célod az izomzat megtartása, akkor diéta alatt is kardiózhatsz. Tehát a céltól függ.

2013. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor emelkedő gyaloglás megfelelő zsírégetés lenne?
2013. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Abszolút, az tökéletes.
2013. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elolvastam ennek a drugs bunnynak a könyvét, megnéztema videóit. Ott az egyikben elhangzott, hogy fehérjét edzés előtt ne. Kb 6-8 kg-ot fogynék, de izmot is építenék. Ilyen-olyan proteinporokat nem szándékszom fogyasztani. Fehérje alatt kb. ezeket értem: csirke, túró, tojás (ritkán jutok halhoz, mivel itthon élek még 19 évesen, de a túrót az van mindig). Igen, mondhatni, diéta.. életmódváltás.

19L

2013. máj. 10. 09:34
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha szilárd kajából viszed be a fehérjét, akkor sokkal több idő legyen edzés előtt, mivel meg kel emészteni, fel kell hogy szívódjon. Pl a túrót felejtsd el ilyenkor , az a leglassabb fehérje, este szoktuk lefekvés előtt enni, hogy éjszaka sokáig táplálja az izmokat jó kis kazeinnel.


Ja és a legfontosabb:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

2013. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Okké. Megértettem, köszönöm ! :)
2013. máj. 10. 09:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekérdezek!


Tehát a szálkásításnál: az aerob 130 pulzus zsírégető, de mit csinál az izommal? Építi? Mert ugye ha szálkásító diéta van, akkor nincs izomépítés.

A kardió 130 pulzus fölötti edzést jelenti? És ha szálkásító diéta alatt van, akkor az izomvesztő. Ki akar izmot veszteni? Aki túl nagy és zsírt is meg izmot is akar veszteni, hogy kisebb legyen? :D

2013. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Remélem érthető a kérdés, mert visszaolvasva elég zavarosan fogalmaztam.
2013. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pedig jól leírtam fentebb is. :)

Diétában NATURÁLBAN (értsd kox nélkül) izmot vesztesz nagy intenzitású kardióval. De van akit ez nem érdekel, pl aki csak le akar fogyni, de sz@rik az izmosságra.

Sem kardióval, sem aerobbal nem építesz izmot, pláne diétában, pláne naturálban.

Max kalória pluszban (tehát nem szálkásító diétában) tudsz intenzív kardióval kis izmot növelni, pl a rövid sprintekkel. De kalória mínuszban sehogy nem építesz izmot!

2013. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, látom amit írtál :D

Összefoglalva a kardió és az aerob jót tesz a keringésnek :D

Aerob zsírt veszít.

Kardió izmot veszít ha diéta van.

2013. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!