Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegeléskor a napi elfogyaszt...

Tömegeléskor a napi elfogyasztott vízmennyiségnek van bármi köze az izomnövekedéshez?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy az izmok építőkövei a fehérjék, de legnagyobb részben az izom mégis víz. Szóval lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de én 2-2,5 liter víznél nem igazán iszok többet naponta a 73 kilómhoz. Nőhet emiatt lassabban az izomzatom?

2013. máj. 14. 11:35
 1/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem. Elég a 2-2,5 liter víz. Bár én edzésnapon ennek legalább a kétszeresét megiszom. 2 liternél kevesebbet viszont ne igyál sose, mert nem tesz jót a kevés víz.
2013. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A testtömeg minden 20 kilójára kell 1l víz. Ennél kevesebb nem lenne jó pl edzésnapon. A besűrűsödött vér kevesebb oxigént szállít és a dehidratált sejtekben is csökken az anabolikus folyamat.
2013. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Montez, most a végét leírnád úgy, hogy a hülye is megértse a hátrányát? :)


Egyébként én edzésnapon sem iszok meg 4 litert. Kb. egy literrel többet, mert edzés alatt kívánom a vizet. Napközben meg viszont nem túlzottan sajnos. Más folyadékkal kiegészítve persze több, a kérdést csak a tisztavízre értettem. Na most nem tudom, hogy a liter per 20 kiló is arra vonatkozik-e.

2013. máj. 14. 16:11
 4/10 Linkoln ***** válasza:

Hát, 3,5 liter most mehetne átlagba mint folyadék! De ahogy melegszik az idő mehet ám 4-5 liter is akár kánikulában, még ha nem is a napon vagy.

De érzed, igyál akkor is mikor nem vagy szomjas, sose legyél szomjas, ha víz közelben vagy igyál eggyet.. :D És megszokod. Előbb utóbb eléred a plafont pl 5 litert hogy már nem megy le több, akkor abból visszavehetsz. 4 liter tökéletesen elég, sok is, kicsit tornázz rajta és okés lesz. 3-ra legalább!


Amit Montez írt az jah, hát pár hátrány, igaziból mindegy hogy mi mert csak kiszurt pár hátrányt az izomteljesítményre nézve. Rengeteg hátránya van, amit nem feltétlen látsz majd szemmel, de ha mindenre figyelsz egészében látod a változást.

2013. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
dehidratált sejt= vízhiányos. Így nem mennek olyan ütemben és olyan hatékonysággal végbe az izomépítő folyamatok.
2013. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Azért ez is elég egyénfüggő. Én pl most 79kiló vagyok és naponta kb 3-3,5 litert iszom. Télen örülök ha egy átlagos napon megiszok 2,5 litert, nyáron nem ritka az 5 liter sem, ehhez edzésnapokon +1,5 liter hozzájön. Csináld azt, hogy kétóránként megiszol legalább fél liter vizet. Mindig legyen nálad víz, sokáig én is csak akkor ittam ha előttem volt. Idővel megszokod, hogy mindig iszol pár kortyot. A vesének is jó ha folyamatosan kapja a "terhelést" nem egyszerre zúzod le 1 liter vízzel amikor már kezdesz kiszáradni. Nyáron ezt könnyű megcsinálni, mert akkor amúgy is hamarabb szomjazik meg az ember.
2013. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dogma, a kajáknak is van víztartalma, az is számít.:)
2013. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Ja tudom, de nem gondolom, hogy az elég lehet a vesék egyenletes terheléséhez. Inkább többet iszom, aztán sűrűbben járok wc-re, de ez lehet csak az én hülyeségem :)
2013. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Félreértesz, én is a több folyadékot javaslom.
2013. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Egyet utálok, éjszaka óránként huggyantani járni. :)
2013. máj. 14. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!