Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkás testépítők, mi a...

Szálkás testépítők, mi a titkotok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy ti hogyan táplálkoztok és mit csináltok,hogy a testzsírotok olyan alacsony és egyben szép izmosak vagytok? Privátban is írhattok,ott esetleg email címet is cserélhetnénk,nagyon fontos lenne,mert számomra ez lenne az álom test és már undorodok magamtól mindenfélével próbálkozom,de nekem nem megy:/
2013. máj. 16. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy része a szálkás embereknek genetika is, aki meg nem szerencsés:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Diéta, az aerob mozgások mennyiségének belövése. Ezek előtt egy decensebb izomtömeg megléte, mivel így könnyebb zsírt leadni. És hiába is volnék olyan büszke a sokszor tényleg elég alacsony testzsírszázalékomra, bizony hozzá kell tennem, hogy ez nagyrészt nem az én érdemem, mert ez igencsak genetikus jelleg is.
2013. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké de pontosan hogy diétáztok? Mennyit aeroboztok egy héten és mit pontosan? Mert én valamit tuti hogy nagyon rosszul csinálok, pedig nagyon fehérjedúsan étkezem ,zöldeket eszek és gyümölcsöt is szedek vitaminokat napi 5ször kajálok kevesebb mennyiségben.Mégis semmmi.
2013. máj. 16. 15:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De pont leírtam a diétát, azt nem olvastad?

Gyümölcs nem kell, az cukorforrás. Kevés ch és sok fehérje, ez a titka, de pontosan leírtam.

Aerob: heti minimum 3-4, 40-50 perces legyen 130-as pulzus körül: kocogás, bicaj, lépcsőzés, ellipszis tréner, stb.

De mehet minden nap is akár.

2013. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na például ha hízásra hajlamos vagy, akkor a gyümölcsben levő cukor nem a legjobb választás diéta alatt.

A másik, előtte mondom, hogy kell lennie egy rendesebb izomtömegnek, hogy látványosabb legyen, mert diéta alatt abból is vesztesz egy kicsit (én pl. főleg). Tehát értsd úgy, hogy a 179 centimhez felmentem először 82 kilóra, aztán lementem 78-79-re szálkásan.


Aerob edzést nekem nem nagyon kell végeznem az alkatom miatt, de korántsem mondom, hogy ez alkalmazható rád, vagy bárki másra is, mert inkább valószínű, hogy nem. Neked viszont heti 4 minimum 45 perces aerob mehetne. Megszakítatlanul lehetőleg 130 pulzus körüli (ennél nem fentebbi) mozgásforma, amire sokminden jó lehet.

A diétában pedig csökkentened kell a ch bevitelét és inkább emelni a telített zsírokét, a minimum napi 2,5 g fehérje mellett testsúlykilónként.

2013. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Linkoln ***** válasza:
Én nem nagyot válaszolok csak annyit, hogy NAGYON KOMOLYAN kell venni a szálkásító diétát. Nem túl kemény maga az edzés. Súlyzós edzést teljesen el is lehet hagyni akár. (De előtte alap feltétel hogy legyen rajtad izom a zsír alatt... :D Akkor is sok rajtad a zsír ha nem hinnéd. A testépítők, akik vízhajtóznak meg minden nagyon szálkásak. De nem kell annyira szálkásnak lenni hogy elég látványos legyen. Az már úgy sem hatékony. Hiába vagy könnyebb, kisebb a teljesítmény.
2013. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Általában egyetértek veled, de ez a: "el lehet hagyni a súlyzós edzést" mondatocska nem állj meg a helyét. Akkor súlyos izomvesztés lesz. A szervezet nem tartja fent azt az izommennyiséget, amit nem használsz. Kisebb súlyra sem lehet menni, nem hogy elhagyni.

Aki nem hiszi az olvasson:

[link]

[link]

2013. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont azért nem szabad elhagyni a súlyzózást, hogy a súlyod és a teljesítményed na essen vissza annyira, különben elég súlyos izomvesztés is előfordulhat.
2013. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Linkoln ***** válasza:

Hoppá.. :D

Jó én csak 2 hetet szoktam szálkásítani. (Nem súlyzózok és szépen le is esik a teljesítmény.. :D)

2013. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Linkoln ***** válasza:
Akkor ne hagyd el a súlyzós edzést, én sem fogom.
2013. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!