Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob után is menjen gyors CH...

Aerob után is menjen gyors CH a turmixba?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés tömegelésre és szálkásításra is vonatkozik, légyszi mindkét esetre válaszoljatok. Bodybuilderen olvastam többféle diétát, és azt választottam, ahol azt írják, a szénhidrátbevitel a kiemelt időpontokra esik: reggel, edzés előtt és után. Ezzel a módszerrel ugyanúgy megy CH a turmixba, viszont szeretném tudni, hogy pl. futás után is kell-e bele tenni, mert azt nem írják.

2013. máj. 21. 15:41
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Azért nem értem ezt az egészet, mert ugye a futás pont arra jó, hogy beindítsa a zsírégetés, nem emelkedik a pulzusszám x érték felé. Ezért gondoltam, hogy ha utána meginnám a gyors CH-t, nem-e sztornóznám ezzel az egész 40 perc futásomat. Mert ugye az izmok nem vannak megerőltetve, szóval nem tudom, hogy most akkor kell- vagy sem.
2013. máj. 21. 15:51
 2/23 anonim ***** válasza:

szálkásításnál én nem használok gyors ch-t, de van aki ilyenkor is tesz egy keveset a turmixba. Szerintem jobb a BCAA és a glutamin.

Tömegeléskor ha a súlyzós után tudod megoldani az aerobot, akkor az aerob után megy a protein + gyors ch, max aerob előtt BCAA. Ha más napszakban van az aerob, akkor az után nem kell gyors ch, elég a protein.

2013. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Úgy csinálom, hogy egyik nap súlyzós edzés, másik nap aerob. Egy nap nem csinálom a kettőt. Így kell az aerobos napon a gyors CH?
2013. máj. 21. 18:28
 4/23 anonim ***** válasza:
Így nem kell gyors ch.
2013. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Értem. Kicsit kavarog a fejem. Szóval akkor olyan napon, amikor nincs súlyzós edzés, csak max. aerob, nem kell CH a turmix-ba, és teljesen mindegy, hogy tömegelek vagy szálkásítok. Jól értem? :) Csak ha súlyzózok vagy kardió van aznap. Ha még mindig nem jó, javíts ki. Köszi.
2013. máj. 21. 18:44
 6/23 anonim ***** válasza:

szálkásításnál nem kell semmikor gyors ch. Akkor kell aerob után tömegeléskor, ha előtte közvetlenül ment súlyzós edzés.

Mert akkor nem a súlyzós után iszod meg a protein + ch turmixot, hanem aerob után.

2013. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát most tömegelek, de én futás után akkor is tettem CH-t a turmixba, ha aznap nem volt súlyzós edzés. Ezek szerint rosszul csináltam. Lénnének még kérdéseim. Kardió után is ugyanúgy 40g kell, mint súlyzós után? És azt szeretném még tudni, hogy ha tömegelek, és nem súlyzós napom van, de megyek futni, akkor a 40g CH-t a turmixból be kell pótolni mással, hogy meglegyen a napi bevitel, vagy az gyors CH-t nem számoljuk?
2013. máj. 21. 18:56
 8/23 A kérdező kommentje:
Utolsó mondatom fura lett, szóval a vége... akkor a 40g CH-t, ami kimarad a turmixból, azt be kell pótolni mással, hogy meglegyen a napi bevitel, vagy az gyors CH-t nem számoljuk?
2013. máj. 21. 18:58
 9/23 anonim ***** válasza:
Súlyzós utáni aerob után is 40-50g dextróz kell a proteinhez. Csak aerob napon pótolhatod más ch-val a gyors ch-t, mivel tömegeléshez kalória pluszban kell lenned.
2013. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Totál káosz van a fejemben. :( Vegyük már át mégegyszer.


Tömegeléskor edzős napon megy gyors CH

Tömegeléskor csak aerob napon nem megy, de a hiányzó 40g-ot aznap beviszem összetettből.

Ez eddig tiszta. És kardió után mi van?


És amit totál nem értek, hogy edzés után miért nem kell a gyors CH szálkásításkor? Ilyenkor az izmok glikogénraktáriut kell feltölteni, legalább is úgy olvastam. Ha megkérhetlek, eloszlatnád a homályt?

2013. máj. 21. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!