Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 17 éves fiú vagyok szeretnék...

17 éves fiú vagyok szeretnék szeptembertől valamilyen küzdősportot űzni melyiket lenne érdemes a boxot vagy a k1-et?

Figyelt kérdés
Melyik ér többet az utcán? Lenne még esély hogy profi lehessek ha kitartó vagyok és van hozzá tehetségem erőm, állóképességem van .

2013. máj. 24. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakran tesznek fel olyan kérdést, hogy egyes küzdősportok közül melyik ér többet az utcán. Ez három dologtól függ:

1. Milyen szinten műveled az adott sportot?

2. Milyen szinten harcol ő? (ha feltesszük, hogy nincs semmi fegyver)

3. Testtömeg, magasság, izom, erő, szóval a két fél egymáshoz viszonyított "nyersanyaga".


Egyébként az a legfontosabb különbség, hogy az ökölvívásban nincs rúgás. Döntsd el te, melyik tetszik jobban. Ajánlom a youtube-ot.

2013. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy erre hamarabb kellett volna hogy rágyere! Ezt arra értem, hogy Te valamilyen küzdősportot szeretnél űzni! Lehet hogy megvan hozzá a tehetséged, az állóképességed, valamint az erőd, de nem 100% az esély arra, hogy Te bármilyen küzdősportban még kimagasló versenyeredményeket érj el! Minden esetre én a K1-et ajánlom, mert az valamivel többet ér az utcán! Kitartó munkával elérheted mégis azt, amire vágysz! Jó edzéseket kívánok Neked!
2013. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
szerintem a thaiboy, mert én is azt űzöm és rengeteg cigány megvertem, de szinte minden küzdő sport jó csak kitartónak kell lenni! :)
2013. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a boxot ajánlom, mivel ott sokkal többet tanultok védekezni, ellenben a k1-ben fájdalomtűrés van, és az utcán többre mész azzal, ha kitérsz az ütések elől.

Viszont ha verekedni akarsz, inkább a K1, mivel ott kevesebb a szabály, a lábadat is használhatod és keményebb, mivel a boksz bizonyos szempontból inkább harcművészet, és sokkal szebb is, mint a K1.

2013. máj. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*és keményebben küzdötök. egy szó kimaradt :D
2013. máj. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!