Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan csökkentsem a testzsírs...

Hogyan csökkentsem a testzsírszázalékomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 17 vagyok 180 cm 79 kg ektomorf 13.5% a test zsírszázalékom, de nemtudom hogy hogyan kezdjek neki, és ebbe kérnék segitséget köszi

2013. máj. 24. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Magasabb fehérjebevitel 2,5 gramm / ttkg

Alacsonyabb ch bevitel 1,5 - 2,5 gramm/ ttkg


+heti 3-4x aerob edzés 40-50perc !

2013. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
okés.köszi holnap nekilátok:D
2013. máj. 25. 00:23
 3/8 Osynho ***** válasza:
Amennyiben tényleg ektomorf vagy, és 13,5% a testzsírod, minek csökkented tovább? Hogy elfújjon a szél? :D Szedj fel némi izmot szerintem. :)
2013. máj. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van rajtad elég izom, akkor érdemes szálkásítani.

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


De azért leírom:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. máj. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Osynho. nem is láttál még ne szájalj akkor:D
2013. máj. 25. 19:48
 6/8 Osynho ***** válasza:
Ki szájalt? És mi ez a hangnem? Miért kérdezel, ha nem vársz válaszokat? Botsáska vagy és még fogyni is akarsz. Nem igazán értem, ennyi az egész.
2013. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ember. nem is láttál még ne pofáz már
2013. máj. 25. 22:23
 8/8 Osynho ***** válasza:
Nem pofázok, leírom a dolgokat. Feltettél egy kérdést, én válaszoltam. Normál hangnemben. Erre te itt vered a nyálad. :)
2013. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!