Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ön védelmi szempontból a box...

Ön védelmi szempontból a box ér annyit mint más küzdősportok?

Figyelt kérdés
Ha az utcán megtámadnak boxszal is meglehet védeni magunkat? Mert a ugye a boxba sokkal jobban levagyunk korlátozva mint pl a kick-boxba vagy kung-fu-ba.

2013. máj. 29. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

ha megnézel pár keményebb utcai bunyót a jutúbon,vagy visszaemlékszel ha élőben láttál utcai verekedést,akkor látnod kell,hogy az utcai bunyó ökölharc nagyrészt.

ezért értelem szerűen az ökölvívás a legjobb ilyen célra.

védekezésben is az egyik legjobb,mert egy jó ökölvívót nehéz eltalálni,valamint nem újdonság neki az,hogy megütik,nem zökkenti ki a fájdalom a minden edzésen lévő sparring miatt.

és nem lekorlátozás,hanem specializálódás.

2013. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

küzdősportok közül leghasznosabb az ökölvívás lesz ha utcán túl akarsz élni.


megvédeni meg lehet magad sprinteléssel is, egy vascsővel és 0 közelharci tapasztalattal.


Boxban le vagy korlátozva, de megtanulsz ütni. Kickbkoxban mit tanulsz meg? Ütni nem, de rúgni sem nagyon. Na a box azért jó, mert megtanulsz ütni.


Viszont nem ad rutint helyzet felméréshez, reális harci taktikához. Ezek a hátrányai.. a kungfu általában nem azért jobb, mert a kungfusok jobban ütnek (bár üthetnének jobban.. elvégre harcművészet na mindegy) hanem mert elvileg reális harcra gyakorolnak. Én mégis több esélyt adok túlélésre egy boxolónak látatlanban mint egy kungfusnak. Na persze nem egy kínai mesterrel hasonlítok össze egy versenyzőt, hanem két magyar tanítványt: ökölvívó túlélését és egy kungfuccsosét. Amilyen az oktatás színvonala, a boxoló egyszerűen gyakorlottabb és rutinosabb lesz. A kivétel meg ritka..


Vívj öklöt, és tanulj mellé késharcot ha tudsz. Vagy valamit ami a sporttal edzett képességeidet segít átültetni a valódi helyzetek hatékony megoldására. Az nem elég hogy tudsz ütni, DE JÓ ALAP!

2013. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem szólókkal: nem tökéletes a boksz, de éles helyzetben átlagos képességű embereket nézve az egyik, legjobb. Viszont kés ellen nem ér sokat ez sem sajnos. Ami még fontos, valami olyan rendszer (pl krav-maga) gyakorlása, ahol a több ember elleni mozgást tanítják.
2013. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért akar mindenki utcán bunyózni. Én nem régóta járok edzeni, de szerintem nem azért kell elmenni, hogy utcán bunyózzál, hanem mert szereted és élvezed az edzéseket. Utcára gázspray vagy gázpisztoly való. Elintézed az ellenfeled, de mégse bántalmazod és kevesebb eséllyel sérülsz meg illetve lesz bajod belőle..
2013. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondd meg a bűnözőknek. Egy fegyver meg mindig csak eszköz marad. Ha nem jön össze?

Aki nem ért a testéhez, az miért bánna hatékonyan egy fegyverrel? Egy gázsprével vagy pisztollyal..


Legyen, tanuljon késsel bánni az ember és pisztolyt előrántani, gázsprét használni, ez is jó. De ütni akkor sem árt tudni. Illetve ha nincs készségem a kitérésre, távolság osztásra akkor hogyan is rántom elő a gázsprét mielőtt lerohannak? Az ökölvívás képességeket is fejleszt, mint elég jól oktatott küzdősport. Szerintem.


Más a versenyző, más a hobbista és más az önvédelmi célból tanuló motivációja, nem? :)

2013. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A boksz az alap amit tudni kell utána jön a többi!
2016. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!