Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Télen szeretnék elkezdeni...

Télen szeretnék elkezdeni izmosítani (nem nagy súlyokkal persze, mert még fejlődésben vagyok [14,5éves]), de szeretnék magamra felszedni izmot addig míg nem lehet újra kijárni futni segít ebben valaki nekem?

Figyelt kérdés
Vagyis nem segítség kéne, mert annak utánanézek, edzéstervek stb. hanem tanácsok, hogy mire figyeljek oda edzés közben tudomisén levegővétel stb. És olyan 4-5hónap alatt ha heti 3x edzenék 1órát azzal elérnék valami látványos eredményt?
2009. okt. 15. 16:10
 1/3 anonim válasza:

Ha heti 3x edzel min. 1 órát max 1,5 órát akkor már 1-2 hónap alatt észrelehet venni valami eredményt.És ha még kicsit oda figyelsz az étkezésre,edzésre akkor 5 hónap alatt elég szép eredményt el tudsz érni, csak ugye ha utána befejezed, látványosan vissza lehet esni.


1 héten nem kell többször edzeni 1 izomcsoportot maximum kissebb izomcsoportokat pl.:bicepsz,vádli.

próbálj arra figyelni hogy a gyakorlatokat szabályosan végezd.

Kérdezted a levegővételt, pl mellezésnél amikor engeded le a sulyt, nagy levegőt veszel mikor kinyomod kifulyod a levegőt de szerintem ez egyértelmű.

De a legjobb lesz ha utána nézel, hogy milyen gyakorlat milyen izomcsoportot mozgat meg. Pléldául itt:

[link]

Ami még fontos h sokat egyél ha még oda is figyelsz mit eszel az lenne a legjobb.Edzés után mindenképp egyél fehérjedús ételeket.Na meg persze figyej oda a szénhidrát bevitelre is.De ezeknek is nézz utána.

Egy jó edzésterv,sok étkezés! napi 4-6

meghozza az eredményét.

2009. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát én tapasztalatból mondhatom h 5 hónap alatt túl nagy eredményre ne számíts ami az izomnövekedést illeti...sztem kb 2-3 hét csak azzal fog eltelni h ráállsz az edzésekre és megszokod a terhelést...nemfog kitudja hány centit nőni a karod :) viszont erőbe ennyi idő alatt is jelentősen lehet fejlődni, ami jó a későbbi edzéseknél. Amiket előttem leírt azok jó tanácsok fogadd meg... de ezzel az utánanézéssel vigyázz mert pl ez a bodybuilder oldal is "koxosoknak" való. Írja h szedj be minden "hülyeséget". Azzal a módszerrel tényleg visszaesel ha abbahagyod az edzést. Nehéz olyan oldalt találni ami tényleg a natúr erős embereknek van, de ha rám hallgatsz úgy edzesz. Úgy ha esetleg később folytatni akarod az edzéseket nem kell a nulláról kezdened, könnyebb visszajönni. inkább olyanoktól kérj jobban tanácsot akik már régebb óta csinálják, tapasztaltabbak, ne netről ha lehet.
2009. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez test kérdése is, hogy ki milyen gyorsan fejlődik.

Én például amikor elkezdtem 2-3 hónap alatt szemmel látható volt a külömbség de az utána lévő 4 hónap már nem hozott olyan nagy eredményt.

De edzéstől is függ h valaki inkáb erőnövelésre vagy izomtömeg növelésre megy.

pl.:egy gyakorlatnál nagy sulyal 4x10-12 ismétlés számmal csináljuk akkor az izom formásabb kidolgozott lesz.

ha 4x6 ot csinálunk hatalmas sulyokal, de a 6odik már nagyon szenvedős akkor az már erőnövelés.

Persze ha 4x10-12 őt csinálunk akkor is növekedik az erő de nem olyan szinten mint a másik edzésnél.

2009. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!