Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen jóga gyakorlatot...

Milyen jóga gyakorlatot (gyakorlatokat) ajánlotok a következő problémára? Olyankor, amikor nincs meleg, akkor is szoktam azt tapasztalni, hogy a testemet belülről túl melegnek érzem.

Figyelt kérdés

Nem a külső meleg (időjárás) miatt, mert télen is elő szokott fordulni. Nem is láz okozza.

Úgy is megjelenik, hogy például a fejemet melegnek érzem, már testrészemet pedig nagyon hidegnek ugyanakkor.



2013. júl. 8. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
ezzel inkább a neurológiára nézz el előbb,és csak utána jóga órára.
2013. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Korábban fájt erősen a fejem. Elmentem orvoshoz, akinek jóformán könyörögnöm kellett, hogy megvizsgáljon. Többszöri próbálkozásom után kivizsgálásokra sikerült eljutnom (EEG, CT, majd újra EEG), majd megállapították, hogy nem tudják, hogy mi a bajom.

Ezért menjek orvoshoz?


Kérem, hogy akik tudnak a kiírt kérdésemre válaszolni, ők írjanak! Köszönöm!

2013. júl. 9. 11:05
 3/8 anonim válasza:

fordított testhelyzetet ne csináj (fejenállás, híd, gyertya, fejlógatás, hegy stb) inkább a nyugtató pózok és a hűtők a jók pl.

Halak királya, magzat(embrió, bébi stb néven is fut), hűtőlégzés, hullapóz, fa

ezekre keress rá a neten, youtubeon is van video

2013. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettél!!!
2013. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm! :-)
2013. júl. 9. 18:29
 6/8 anonim válasza:

még találtam Neked ászanákat,

[link]

a második fotótól kezdődnek de a 6, 7, 11 fotókat (ahol a fejed lejjebb van, mint a tested, így beleáramlik a vér) ne csináld.

De szerintem a legjobb a hűtőlégzés a teljes test lehűtésére, a végtagok melgítésére, pontosabban a fejtől hőelvezetésre pedig a halak királya, mindkét irányba csavarva és utána rögtön a hullapóz .

Ennek a lényege, hogy amikor csavarja a tested, lazítja a gerincet, kiegyensúlyoz, szépen beáll a légzés és utána a hullapózban pedig a megfelelő helyre áramlik a vér.(hő)

2013. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy újra foglalkoztál a kérdésemmel, nagyon figyelmes és segítőkész vagy! Köszönöm az újabb hasznos instrukciókat és a linket!
2013. júl. 12. 09:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia #3 illetve #6 hozzászóló! Nekem is tudnál segíteni? Mely ászanákat javasolnád nekem? A combjaim és a fenekem évek óta nagyon hideg. Ezt úgy éreztem eddig, hogy ha hozzáértem a kezeimmel, éreztem, hogy igazán hidegek ezek a testrészeim. Tegnap viszont már annyira éreztem, mintha a fenekem egy jégdarab lenne, nem is tudom, hogyan írjam le, mint ami el van fagyva. Jéghidegnek éreztem, de már ott helyileg is és nem csak akkor, ha hozzáértem. Biztosan rossz a vérkeringés és energiahiányos a terület.

Tudsz valamit javasolni az ügyben, hogy a fent leírt probléma kezelődjön, meggyógyuljon? Akár ászanákat vagy más gyakorlatokat. Köszi!

2013. okt. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!