Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki otthon könyv vagy valami...

Aki otthon könyv vagy valami más alapján jógázik, annak mennyire volt hatékony ez a fajta mozgásforma? Milyen változásokat tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni otthon rendszeresen jógázni. Jó lenne ha hajlékonyabb lennék, kis fogyás sem ártana, jó lenne ha az izmaim feszesebbek, fittebbek lennének (amennyire jógával ezt el lehet érni), emellett van pár seprű vénám -intenzív mozgás után tapasztaltam, hogy eltűnnek, de mi a helyzet a jógával, milyen hatással van a vénákra?-, jó lenne őket eltüntetni, megszüntetni. Esetleg valaki tapasztalta rendszeres jógázás során az előbb leírtakat?

2013. júl. 1. 23:39
 1/3 *Glissade* ***** válasza:
100%

Kezdőként nem vágunk neki semminek, mert veszélyes lehet.

Pláne a jóga esetében.

2013. júl. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bemásolom egy másnak adott válaszomat erre http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__4473.. a kérdésre.

Ami rád vonatkozik, kérlek vedd magadra belőle.

A jóga annak ellenére, hogy lassú, alvós mozgásnak tűnik, igencsak meg tud izzasztani, ha olyan gyakorlatot választassz. Vannak nyújtó, de vannak erősítő gyakorlatok is benne. Az erősítés pedig nem azt jelenti, hogy ezerrel fekvőtámazol (pedig nem is tudsz és úgy érzed soha nem is leszel képes rá, pedig de :)), hanem azt, hogy kitartod a pózokat.


"Én nagyon nem ajánlom az előző válaszadó által adott ötleteket. Természetesen megnéztem az ottani gyakorlatokat.

Jógaoktatóként kezdőnek biztosan nem javasolnék Tricon ászanát, jógahidat sem.

Magadtól otthon véletlenül sem tudod a mozzanatait, hogy ezeket hogyan kell kivitelezni úgy, hogy az ne ártson, sőt használjon. Mindenki tud nagyjából úgy csinálni, mintha úgy nézne ki, ahogy a képen van. Csak a mögöttes tartalmat nem tudják, hogy mikre kell figyelni közben. És nem arra gondolok, hogy befelé figyelj és a levegővételre, bár ez utóbbi igen fontos, de kezdőként ezt még sokaknak nem lehet elmagyarázni.

Én először is gratulálok, hogy megszületett benned az igény a tornázásra, beláttad, hogy szükséged van rá és készenállsz, hogy tegyél érte. Én azt javaslom, hogy menj el jógaórákra egy ideig. Menj el egy-két órára csak úgy külön. Ha teheted most már nyáron délelőtti órát is próbálj ki és délutánit-estit is. Mivel a gyakorlatsorok összeállítása más a napszak miatt.

Aztán ha úgy érzed, hogy á, menne ez neked otthon is, akkor menj el egy hétvégi párórás minitanfolyamra. Ez ilyen néven fut pl. a Nyugatinál. A gerincjóga órákat ajánlom legelőször, mert ott a gyakorlat kivitelezése végig ki van mondva és szépen lassan megjegyzed az instrukciókat.

Az efféle személyes segítség mindenképpen jobb, mintha magadtól kezdenéd el. Sőt, ha nem megy, akkor a jógát fogod okolni, hogy nem használ, nem is lehet megcsinálni stb., nem pedig magadat.

Jó edzés kívánok! :)

2013. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
20 éves srác vagyok 2 éve arra edzek, hogy végre elkezdhessek jógázni, szóval ne kapkodja el, az igazi joga min 2 órás, nem elég testileg ottlenni.
2013. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!