Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez futás közben?

Mitől lehet ez futás közben?

Figyelt kérdés

Lassan 15 éve focizom és eddig nem tapasztaltam soha ilyet.

Az utóbbi időben futás közben hányingerem van és öklendezek egy idő után.A szezon végén már 1 felnőtt meccsen illetve egy ifjúsági meccs után is hánytam már.(Vizet vagy esetleg,amit reggeliztem előtte)Hozzá tartozik,hogy nagyon meleg volt azokon az időpontokon.

Ezelőtt soha nem volt ilyen bajom.

Most kezdődött a felkészülés és egy "kisebb" futástól is már hányingerem volt és öklendeztem.

Étrendemmel van hiba vagy valami mással?

Aki esetleg találkozott már ehhez hasonlóval és tudja mi a megoldás írjon.

19/F



2013. júl. 15. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

vagy van valami rosszakaród a csapatban,aki belerak valamit a vizedbe.

riválisok között ez nem lenne ritkaság.

az étrendedről meg nem írtál.

2013. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát konkrétan nem iszunk edzésen,szóval ez kilőve.

Ma konkrétan reggelire debreceni virslit kajáltam rántottával+ hozzá zöldség(paradicsom). Beszedtem mellé a multivitaminomat+Magnéziumot és Calciumot+porcerősítőt.Ebédre zöldbabfőzelék csúszott le fasírttal+egy kis csoki,mert ma van a névnapom.Körülbelül ez 3 óra fele lehetett.Fél 6kor kezdődött az edzés.Tehát a 2 óra meg volt a kettő között.

Amúgy nem dohányzom és nem szoktam inni,csak nagyon nagyon ritkán.Tehát komolyan veszem! :)

2013. júl. 15. 21:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Arra gyanakszom,hogy kevesebbet eszek/iszok,mint az előtt.Amikor még suliba jártam akkor többször(6) ettem kevesebbet,mostanában 3x eszek kicsit többet.
2013. júl. 16. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Kevés a folyadékbeviteled. Az étkezésed is figyeld, hisz ilyenkor nyáron ez meglehetősen fontos. Az edzés előtt 15-20 perccel egyél meg egy banánt, vagy nyomj be egy kisebb tasak gyümölcsvelőt, de ne szilvát. Kevés vizet igyál utána, ez segíthet a hányingered megszüntetésében. Edzés közben nyáron miért nem isztok? Ez nekem olyan furcsa. Nyilván nem arra gondolok, hogy focizás közben, de minden edzésen vannak kisebb-nagyobb üres járatok, ilyenkor lehetne inni egy-két korty jól lehűtött folyadékot.
2013. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod,köszönöm szépen.Remélem jobb lesz és egyetértek én is azzal,hogy folyadékbevitel edzés közben is fontos(számom is érthetetlen,hogy nincs). Nem 18 fok van,hanem 30.Ifjúsági csapatnál futás után volt egy 3perces ivó szünet,jobban is éreztem magam tőle.Próbálok még bekapni előtte 1-2 szőlőcukrot hátha még az segít.
2013. júl. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!