Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fájhat attól a derekam, hogy...

Fájhat attól a derekam, hogy betonon futok?

Figyelt kérdés
Régebben mindig fájt a derekam, de nem tudtam miért. Most elkezdtem futni újra (1 év kihagyás után) és megint elkezdett fájni, lehetséges hogy van közte összefüggés? Margitszigetre nem tudok bemenni, mert nagyon messze lakom, és itt csak beton van. Éjszaka pedig szétszakadok úgy fáj a derekam. Amikor anno abbahagytam a futást, elmúlt a derékfájás is, de azt hittem véletlen egybeesés. Most viszont nem szeretném abbahagyni, mert muszáj lenne fogynom pár kg-t.

2013. júl. 22. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Betonon, aszfalton nem egészséges a futás.

Nem véletlen van az hogy a versenyfutásokat salak pályán rendezik meg. Náluk is nagyon ritka amikor aszfalton futnak. Kivéve marathon vagy nagyobb táv futások, de edzeni ők is puha talajon edzenek salak pályán.

Ha nincs a közeledben semmi olyan hely ahol földes út van akkor passzolom, de nem igaz hogy fogyásra csak a futás létezik. Próbáld meg a futópadot.

2013. júl. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán lehetséges. Ha nincs lehetőséged lazább talajon futni, talán egy jó cipő enyhíthet a helyzeten.
2013. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én évente 1000-1500 km-t futok aszfalton. A futók jelentős többsége aszfalton fut. A városi futóversenyek, marathonok, félmarathonok, ultra futások, az iron man futószámai mind-mind aszfalton történnek. Jómagam 40 fölött vagyok, de számos futót ismerek 50-60, sőt 70 év fölött is akiknek számos marathoni verseny és több tízezer km van a lábában aszfalton. Ha igaz lenne, amit az előttem szólók írnak, akkor már én is és még több millióan kerekesszékes rokkantak lennénk a szétment izületeink miatt. Ennek ellenére köszönöm, jól vagyunk.

Ja, hogy a futáshoz venni kellene egy normális cipőt? Nem, nem azt, amelyik csiriviri, hanem azt, amelyik alkalmas. Na, az már egy másik kérdés...

2013. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok a kitartásodhoz. Senki nem állította hogy aki betonon fut az le fog rokkanni. Viszont akinek amúgy sem teljesen egészségesek az ízületei és/vagy a gerince, annak nem tesznek jót a minden lépésnél bekövetkező kemény ütések. A többiben egyetértünk, a cipőt is én javasoltam. :)
2013. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

minden egyes földet érésnél ütés éri a porckorongjaid.

valszeg be van keményedve és rugalmatlan is az inaktivitás miatt,de ez max merevséget okozna,nem tűrhetetlen fájdalmat.

amit te leírsz,az kb a kinyomódott porckorong,a gyenge törzs,a rossz tartás,plusz a számodra kártékony sportválasztás miatt.

ilyen dologgal meg nem ajánlott az olyan mozgás,ami gerincet hosszirányban terhelő,rázó és egyoldali.

szóval legyen a bringa,vagy a kettlebell kardiónak,ezekben nincs ugrás és az utóbbi célja a törzs erejének fejlesztése és/vagy a gerincjóga elkezdése.

fogyásra meg az étrend az első.

2013. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az étrenddel nincs gond, kiegyensúlyozottan táplálkozom, nem eszem sokat, és megválogatom, hogy mit. Nem eszek cukros és fehér lisztes kajákat még sem tudok leadni a combomon lévő zsírból. Nálam mindig is a mozgás vált be, viszont azt tudom, hogy eléggé híján vagyok az ízületi nedveknek, ezért ropogok is mindenhol. Bringázni is járok. Egyébként meg rendes futócipőt hordok, de 20ezer ft-om, nincs a Nike-ra, mert pont most néztem körbe és annál olcsóbban sehol se találtam :/
2013. júl. 22. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A futócipő nem olcsó megoldás, de megoldás. Azt szoktuk mondani, hogy a futás kb. havi 2000 Ft.-ba kerül. Ugyanis egy cipő kb. 800-1200 Km-t bír. Ha ennyit futsz egy évben, és veszel egy megfelelő cipőt, akkor ennyire jön ki. Egyébként inkább keresgélj Asics, Tiger, Saucony vagy New Balance házatáján. A futócipőket ott gyártják. A Nike-t hagyjuk meg a plázázóknak. Persze a Nike is biztos gyárt jó futócipőt, csak a hazai kereskedőik sem tudják, hogy melyik tipus mire jó.
2013. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!