Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Cukorbeteg vagyok, boxolhatok?

Cukorbeteg vagyok, boxolhatok?

Figyelt kérdés
Egyes típusú cukorbeteg vagyok. Boxolni járok és az lenne a kérdésem,hogy ennek van-e valami negatív hatása hosszútávon a betegségemre?Utána nagyon jók a cukraim,előtte eszem szőlőcukrot,hogy edzés előtt nehogy leessen.
2013. júl. 22. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, jó volna erről az orvosodat megkérdezned, nem tudjuk, mennyire kevés az inzulinod, milyenek a laborértékeid.


Viszont én így ezeket nem tudván sem javasolnám a szőlőcukrot, főleg nem előtte, inkább valami elnyújtottabbat szénhidrátot. Megterhelő lehet a szervezeted számára, mert valamekkora inzulintüskét így is okoz, még ha az nagyon keskeny is.

2013. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

volt cukorbeteg ismerősöm, aki gyúrt, és olyan is aki mást sportolt.

a te eseted más, mint aki teljesítménye növelésének érdekében alkalmazza ezt a szert.

DE az tény, h ez a legerősebb izomépítő hormon, erősebb mint a tesztoszteron.

ha a kaja (szénhidrát, fehérje) jól be van lőve, kiszámolva, akkor mondhatni, sokkal jobb eredményeket tudsz elérni a teljesítménynövelő hatása miatt.

De sztem ezt beszéld meg az orvosoddal, mert könnyen leeshet a vércukrod, ami okozhat ájulást, vagy halált is.

2013. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó,Te melyik kérdésre válaszoltál? :D
2013. júl. 22. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszéld meg dokival, de bármilyen sport jó a cukorbetegségre. A szőlőcukor meg jó, mivel a szervezet rögtön ahhoz nyúl, tehát kb. volt, nincs. Futás előtt én is szőlőcukrot eszek, ha alacsonyon van az értékem.
2013. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!