Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valóban van-e olyan hogy...

Valóban van-e olyan hogy téged büntetnek meg ha megtámadnak és tanulsz valamilyen küzdősportot?

Figyelt kérdés
Szoktam olyasmiről hallani hogy ha valaki valamilyen harcot tanul és megtámadják és ő azt használni fogja azért még ő kaphat a fejére ha rendőrségi ügy lesz belőle. Tudtok erről valamit? én pl krav-magát tanulok ami elvileg önvédelmi sport de azért csúnyán megszívhatja a támadó :D
2009. okt. 22. 03:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha fegyverrel támad rád, akkor nyugodtan használhatod a tudásod, a jog téged véd.


Ha verekedtek a haveroddal, és te valamilyen harcművészeti tudás birtokában vagy, és ezt használod is ellene, az olyan, mintha te lennél a fegyveres támadó.


Az én edzőm annak idején azt tanította, akkor van a legkisebb gubanc, ha elfutsz. Utána meg egy jót röhöghetsz rajta, mekkora szerencséje volt a támadódnak, mert akár csontját is törhetted volna... ;-)

2009. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
önvédelemnél használhatod, de ha verekedésbe keveredsz vagy csak le akarod csapni a barátnődek zaklató hülyegyereket, akkor nagy bajba lehet kerülni. egy bizonyos tudásszint felett fegyvernek minősül a küzdősport tudásod, ergo fegyveres támadással vádolnak majd.
2009. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

:DD

mekkora b*romságokat tudtok itt összehordani...fegyveres támadás... b*szki ezt komolyan gondoltad?

amúgy meg üss fel egy Btk.-t - 1978 évi IV. tv. -

és abban minden törvényi tényállás pontosan le van írva, mikor beszélünk testi sértésről, garázdaságról...stb.

illetve a büntethetőséget kizáró okokat is vizsgáld meg, értelmezd, és akkor mindenre fény derül.

mellesleg olyan létezhet, hogy valaki sportszerűen űz egy küzdősportot, és ha azzal a tudással visszaél, akkor eltilthatják...

2009. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kicsit sem hülyeség. barátom versenyszerűen karatézik és ezt rendszeres elmondja az edzőjük, hogy igen, fegyvernek minősül, főleg ha ő üt először
2009. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én belekukkantottam tegnap este a btk-ba és valami olyasmit írtak hogy ha megtámadnak és úgy okozok a támadónak akár súlyosabb sérülést is hogy olyan foglalkozást üzők ami alapján feltudtam volna mérni hogy mekkora kárt okozok a másikban akkor én szívom meg mert akkor nincs felmentés
2009. okt. 22. 17:21
 6/9 A kérdező kommentje:
de a törvény ott homályos mert ezt a foglalkozás dolgot nem igazán részletezi hogy mit is ért bele úgyhogy feltételezem egy ilyen helyzetben a bíró magad dönti el hogy hogyan értelmezze
2009. okt. 22. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:
itt a btk. a speciális kiképzésekre utalhat, amit pl katonák, vagy testőrök, biztonsági emberek kapnak... (természetesen itt nem a kidobókra gondolok, hanem pl izraelben védeni egy szeméyt)
2009. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a karate valószínűleg ebbe nem tartozik bele...kivéve ha ez nem egy speciális ellenfelet teljes mértékbeli megsemmisítésére törekvő irányzatot oktat.
2009. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hali! Vannak kitételek hogy mekkora sérülést nem okozhatsz semmiképpen sem. Ha te küzdő sportot tanulsz,nyilván tudsz olyan ütéseket,technikákat amikkel elég komolyan megtudod a másikat sérteni. A mi mesterünk azt mondta hogy 8napon túl gyógyulóért nagyon megütheted a bokád,ha küzdősportot gyakorolsz. De ha egy sima olyan technikával szereled le az embert,amit mondjuk valaki a hétköznapokból is tudhat akkor avval leütheted vagy rúghatod,de a 8napot ne haladja meg a sérülés begyógyulásának ideje. Te viszont támadni nem használhatod a technikádat,mert akkor visszaélsz avval a tudással amit kaptál az edzőteremben. Ezért van egyes küzdősportokban h xx övig csak Védekező technikák vannak,leszerelés; és mondjuk már egy nagyobb fokozattól ahonnan kezdve már ura vagy magadnak tanulod csak a támadásokat.
2009. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!