Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet észreve...

Mennyi idő alatt lehet észrevenni a fejlődést futásban?

Figyelt kérdés

2 naponta járok 3 hete, kb. 30-60 percet vagyok lent a pályán, futok-sétálok felváltva, azt csinálom, amelyik jobban esik. Sajnos nem sokat bírok futni, kb. 600 métert tudok lefutni egy szuszra általában (persze ez változó, volt, hogy 800 is ment, de volt, hogy csak 300 :( ).

Ti mennyi idő után éreztétek, hogy jobban bírjátok, mint az első napokban?


2013. júl. 28. 19:01
 1/4 anonim válasza:
Háát,én nem kifejezetten futó vagyok,de edzésem része.3 éve kezdtem el edzeni,és eleinte nagyon nem ment,minél többet futsz,annál jobban megy(már alkalomra értve).Fuss annyit mindig ami épp elég,bár nekem kötött volt,de abból is látszik hogy hogyan bírod.szerintem ha minden nap futsz 2-3 km-t akkor jó.Aztán lehet többet,de nem érdemes egyszerre sokat,nekem pl 3-4. hétbe már javulás volt,most pedig az általános 'egy szuszra 12 km,de néha kicsit kevéslem azt is ha nem egészitem ki valamivel.Próbálj meg nem megállni,hanem végig kocogni egyenletes tempóval pl 600 métert először,és minden nap kicsit könnyebb lesz!Én ha megállok,utána nem tudom rendesen felvenni a tempót.Remélem segítettem!
2013. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen segíttettél, köszönöm! :) Remélem én is fejlődök majd, sokszor feszegetem a határaimat...
2013. júl. 28. 20:13
 3/4 anonim válasza:
nincs mit,csak kitartás,megy az majd:D
2013. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rendszerességnek pár héten belül meg lesz az eredménye, ez biztos. Ha esetleg teszel bele egy kis taktikát is, akkor még hamarabb jelentkezik a fejlődés. Ehhez egy futóedző, vagy egy tapasztalt futó tanácsát kérd ki.


Szerény javaslatom, hogy ha 3-800 métert tudsz lefutni általában, akkor fuss egyelőre mindig 400-at, de azt mindig. Ha javul az időd, és megnőtt a teljesítőképességet, akkor fuss kettőt, még ha lassabban is. Ezeket váltogasd: 400m-gyorsa(bba)n - 800m-lassa(bba)n. Így pontosan mérhető a fejlődés. Aztán egyszercsak azt veszed észre, hogy megvolt a három kör is.

2013. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!