Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen mozgással/étrenddel...

Ilyen mozgással/étrenddel mire megyek majd?

Figyelt kérdés
Az étrendemre annyiban figyelek,hogy ne egyek túl sokat,6 után semmit,semmi édesség,gyors kaja,stb. Egészségesen eszek. A sport: Mindennap egy 20 perces Rubint Réka (szombaton és vasárnap 40 perces) ,100 felülés,100 lábemelgetés,15 perc futás.Ami nem mindennnap: Ha adódik rá lehetőségem,bicklizek,görkorizok,teniszezek,focizok vagy kosarazok. Most 13 vagyok, 165 cm körül,és 57 kg. Nem gondolom magamat karcsúnak,és nagyon szeretnék változtatni az alakomon,mert nem vagyok megelégedve vele.A legtöbb felesleg a hasamon,dereakmon van,úgynevezett úszógumim van.A combomon is van egy kevés,de elsősorban nem arról szeretnék leadni.A célom 6 kg leadása,tehát így 51 kg körül lehetnék,ami szerintem normális ehhez a magassághoz.De ha nem így van,kérlek írjátok meg! És hogy megelőzzem az "Ilyen fiatalon felesleges a fogyókúra,még fejlődik a szervezeted" válaszokat: Nem fogyókúrázok,hanem egészségesen eszem. A "13 évesen hova akarsz fogyni,majd még fejlődsz" válaszok: Ha meg nem fejlődök,akkor maradjak kövéren? Ilyenkor sokkal könnyebb leadni pár kiló felesleget,mint 30 éves koromban. Előre is köszi a válaszokat!:)

2013. júl. 31. 23:08
 1/7 Osynho ***** válasza:

"És hogy megelőzzem az "Ilyen fiatalon felesleges a fogyókúra,még fejlődik a szervezeted" válaszokat: Nem fogyókúrázok,hanem egészségesen eszem."


Ezzel nem előztél meg semmit, mert nem, ez nem egészséges! 6 után nem enni és így éheztetni a szervezetet még felnőtt korban is hülyeség, ilyen fiatalon meg pláne. Honnan vetted ezt?


"A "13 évesen hova akarsz fogyni,majd még fejlődsz" válaszok: Ha meg nem fejlődök,akkor maradjak kövéren? Ilyenkor sokkal könnyebb leadni pár kiló felesleget,mint 30 éves koromban. Előre is köszi a válaszokat!:)"


Inkább legyél kicsit túlsúlyos, mint hogy valami bajod legyen. Nem igazán értem a logikádat. Lefogyni pedig bármikor lehet, akarat kérdése, nem egy nagy ügy.


A másik, hogy lehet normálisan is fogyni, nem kell a hülye nőklapjás dolgokat követni, rendesen kell enni, sok fehérjét, kevés szénhidrátot, sok zöldséget, kevés gyümölcsöt (a gyümölcscukor miatt), sok folyadékot inni (víz). Szerintem ha ezeket betartod és mellé mozogsz szinte bármit, akkor simán le tudsz adni pár kg zsírt. Merthogy gondolom zsírból szeretnél fogyni, annak meg az egyik feltétele, hogy ne éhezz.


Maga a mozgás pedig nagyon fontos az egészség szempontjából is.

2013. aug. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a 6 után nem evést honnan a rákból veszi sok csaj?

Pont azt éred el vele, hogy belassítod az anyagcseréd, így akadályozod a zsírleadást.

Kevesebb szénhidrátot egyél, inkább sovány húsokra, tojásra, sovány túróra építs és sok zöldségre. Cukros, fehér lisztes kajákat kerüld. Heti minimum 3-4, 40-50 perces edzés legyen, pl a kocogás az kiváló és mehet mellé a torna is vagy amiket írtál sportok, azok is jók. Ha jó a diétád (ami nem egyenlő koplalás), akkor heti 0,5-1 kg fogyás várható, ez az egészséges ütem, ettől nem lesz baja még egy 13 évesnek sem.

2013. aug. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ettől szerintem semmi bajom nem lehet... Nem vagyok a sok "fogyis tipp" híve,ezért állítom össze magamnak. A 6 után evésről én azt hallottam,hogy mivel alszunk a szervezet nem tudja és nem mozgunk, az a zsír lerakódik vagy valami ilyesmi...Én nem tudom melyik az igaz, de szerintem se jó az éjjeli nassolás,evés.
2013. aug. 1. 10:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem éheztetem a szervezetem, ha akarnék se tudnék enni... Max gyümölcsöt eszek.
2013. aug. 1. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Este mehet még fehérjeforrás, pl sovány túró. Nem fog lerakódni.
2013. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho ***** válasza:

Hülyeség, amit hallottál. :) Eleve hogy leeht mondani egy fix időt, ami után nem ehet senki, amikor nem egyenlő időpontban fekszenek el az emberek. Mi van, ha valaki 8kor alszik, másik meg hajnali 2ig fent van? Mind a kettő 6kor egyen utoljára? :D Nemár...


Fehérjében gazdag, szénhidrát és zsírszegény kajákat kell enni este és nem hízol el. Én lefekvés előtt szoktam negyed kg sovány túrót megenni, de ha épp kemény szezon van mozgás terén még így is nehézkes eleget ennem, nemhogy attól féljek, hogy elhízok.:)


A gyümölcs pont nem jó, mert fruktóz van benne (írtam is). Így 6 után ne gyümölcsöt egyél.

2013. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha én hajnali 2-kor fekszek le,akkor én se egyek gyümölcsöt 6 után? Én értem a gondolatmeneted,de magad ellen beszéltél az utolsó mondatban. Igazából nem az étrendre szerettem volna rámenni,hanem hogy ezzel a mozgással mit érhetek el?
2013. aug. 1. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!