Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Légpuskások figyelem! Ti...

Légpuskások figyelem! Ti melyik kalibert vennétek inkább? 4,5 vagy 5,5?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
4,5. Pusztán olyan szempontból, mert sokkal elterjedtebb, így valószínűleg könnyebben kapsz hozzá lőszert, illetve nagyobb belőle a választék. 5,5-össel eddig én talán egyszer ha találkoztam.
2013. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

7,5J alatt inkább 4,5mm. Felette meg lőfegyver, így nálunk felejtős.

Lőszert meg ne keress hozzá, mert ülni fogsz 2-8 évet. LÖVEDÉK kell bele.

2013. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elírtam, bocs :) Én azért láttam mo.-n is 5,5-ös kaliberűt, ami tuti, hogy 7,5J felett volt... Persze engedélye nem volt hozzá a csávónak. Nem akarok senkit sem törvénysértésre bíztatni, de hacsaknem a rendőrség előtt kezdessz el mászkálni a puskáddal, kutya nem ellenőrzi, hogy hány J-os, meg olyan is létezik, hogy valaki megvesz egy puskát legálisan (akár 4,5-öst vagy 5,5-öst), majd szintén teljesen törvényesen vásárol egy erősebb rugót, ami ismeretlen körülmények között helyet cserél a puskában lévővel... 1-es voltam .
2013. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
Létezik 7,5J alatti 5,5-es, csak a lövedékének túl kicsi a sebessége, mert a 7,5J-os korlátozás miatt kicsire kell butítani.
2013. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudjátok tisztában vagyok a szabályokkal, és a torkolati energiával, valamint a torkolati sebességekkel is... Valamint régebben volt egy 5,5ös Weihrauch HW80 as puskám, egy Gamo 3-9x40-es optikával..... de mivel még nem volt 4,5 ösöm így nem tudom hogy most mit vegyek mivel egy elég drága puska vásárlására készülök, és nem akarom hogy később bánjam a kalibert...
2013. aug. 4. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!