Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rubint Réka és Béres Alexandra...

Rubint Réka és Béres Alexandra (vagy más) DVD-i közül melyiket ajánlanád nekem, ha 100 kg a súlyom és megfelelő étrend mellett szeretnék mozogni?

Figyelt kérdés

Eddig a Norbi Ducitréninget nyomtam, amit mondjuk 2-3 hete abbahagytam, egyébként eddig 7 kg-ot fogytam. Szeretnék elkezdeni olyan DVD-re mozogni, ami a 100 kilóval bírható is, megfelelő is lenne. Gondolom ilyenkor nem az alakformálás az elsődleges, hanem a zsírvesztés és aztán az alakformálás.


Rubint Rékát amúgy nem szeretem (sőt), de sokan dícsérik... esetleg mást is ajánlhattok. Melyik DVD-re kezdjek mocorogni :p , ami nem Schobert Norbi?


(24L)



2013. aug. 2. 20:26
 1/6 anonim válasza:
100%
Én inkább Péntek Enikőt ajánlanám ;) akár tervet is készít :)
2013. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neki is vannak DVD-i akkor? :)
2013. aug. 2. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a Norbi duci tréning az...

Ha eddig komolyabbat nem csináltál, és ekkora a súlyfelesleged, a bicikli/szobabicikli és gyors séta lenne a legjobb. E mellé elkezdhetnéd csinálni Réka 5 perces tornáit (azt hiszem, ezek fent vannak neten?), csak hogy szokd a dolgot. Aztán átállhatsz később a 20 perces blokkokra. 2008-tól fölfelé én bármelyik DVD-t ajánlom, a legjobb kombinálni őket, hogy ne und meg.

Viszont... a leghatásosabb az lenne, ha kinéznél magadnak egy edzőtermet, választanál egy személyi edzőt, és ő összeállítana neked egy edzéstervet.

Plusz az étkezésen is sok múlik, nem tudom, hogy e téren mennyi a tudásod, de lehet, hogy egy dietetikushoz sem ártana elmenni.

2013. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
igen vannak, sot youtubeon es mas helyeken csomo videot toltott fel :D
2013. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3#

Ne haragudj meg, tudom, hogy én tettem fel a kérdést és én kértem segítséget, de így tök ismeretlenül miért kell azt gondolnod rólam, hogy a kérdésem miatt sík hülye lennék a dologhoz?


Az étrendem szerintem teljesen jó, teljesen kiiktattam a finomított lisztet (de a teljes kiőrlésű és társait is), a cukros dolgokat (beleértva az italokat is), a keményítőt és a szénhidrátban gazdag kajákat. Főként fehérjét, zöldséget, esetleg gyümölcsöt (de igen, tudom, hogy ezt meg a gyümölcscukor miatt nem támogatják páran). Még sorolhatnám... Dietetikusra nincs pénzem sajnos, ahogyan személyi edzőre és kondibérletre sincs. Hogy miért és hogy mi másra megy el az a pénz inkább ne menjünk bele. Azért tettem fel itt a kérdést, mert az itt lévő emberektől szeretnék segítséget kérni.

Az 5 perces videóra való mozgás pedig elég kevés, mikor 1 órát is simán végigmozgok. Attól, mert 100 kg vagyok, nem jelenti azt, hogy 5 perccel kellene kezdenem, ez a lehető legnagyobb hülyeség lenne, már ne is haragudj, mert semmit sem érne. Egyébként meg biciklizek minden nap, igaz, az csak a munkába menet-jövet idejét teszi ki, ami úgy 15 perc naponta. Ez nem sok, de nem is ezt tekintem a fő mozgásformának, mert biciklizéssel semmit sem teszek azért, hogy a fogyásnál alkalmazkodó (vagy éppen nem alkalmazkodó) bőröm valahogy ki is nézzen és a felsőtestem se lötyögjön.

2013. aug. 2. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb kérdező, aki megsértődik a semmiért.

A dietetikust azért ajánlottam, mert az étkezésedről nem írtál semmit, tehát honnan kellett volna tudnom, hogy mennyire vagy jól informált e téren? Nagyon sok túlsúlyos ember nincs tisztában alapdolgokkal az étkezés terén, aztán csodálkoznak, hogy nem fogynak. És nem azért, mert hülyék,hanem azért mert tájékozatlanok. Egyébként a dietetikushoz nem csak hülyék járnak, nem is csak kövérek, hanem akár olyan emberek is, akik csak az egészségüket szeretnék megőrizni. Segít megtalálni a legjobb, személyre szabott étrendet.

" Hogy miért és hogy mi másra megy el az a pénz inkább ne menjünk bele." Kérdeztem én ilyet?

"Az 5 perces videóra való mozgás pedig elég kevés, mikor 1 órát is simán végigmozgok. "

Igen. Duci tréninget. Bicikliből meg 15 perc naponta, gondolom, azt sem feszítő tempóban.

Itt egy 5 perces Réka torna:

http://www.youtube.com/watch?v=UIjy-yKIPtg

Ennyit csinálj végig, aztán őszintén mondd meg, hogy mennyire volt megterhelő. Az egyik barátnőm (170/65) most kezdett el mozogni, előtte nemigen csinált semmit, és az 5 perctől is izomláza van. Lehet, hogy te jobban fogod bírni, akkor csinálhatsz többet is, de ha nem, akkor meg nem kell egyből megváltani a világot. Abból csak kudarc lesz, frusztrált leszel, aztán még az is lehet a vége, hogy abbahagyod. Ezért kell kezdetben kevesebbet csinálni, hogy megszokd ezt a fajta mozgást, aztán többet.

Egyébként én ekkora túlsúlyra nem is ajánlanám a tornát. Ezek csak alakformálók. Egy 20-30 kilót jó lenne leadni előbb csak kardióval. Biciklizz egy órát naponta, de ne kényelmes tempóban, a pulzusod legyen ebben a tartományban:

(220-életkor)x0,6 - (220-életkor)x0,7 között.

Esténként egy tempós séta is mehet. Futást, kocogást azért nem ajánlanák egyelőre, mert megterhelő lehet az ízületeknek.

És folytasd a diétát. A nagy túlsúlynak egyetlen előnye van, hogy könnyen lehet belőle fogyni. Úgyhogy ha mozogsz és tartod az étrended, akkor látszódni fog az eredmény.

Ha sikerült megszabadulnod 20-30 kilótól, utána kezdd el a tornát, erősítést.

A személyi edzőt meg szimplán azért ajánlottam, mert ő egy állapotfelmérés után össze tudja állítani a neked legmegfelelőbb edzéstervet, még ha nem is edzőtermit.

Nem beszélve arról, hogy ad egy kis motivációt. És ez nem állandó dolog, egy 1-2xi alkalom.

Egyébként én is voltam nagyon kövér, tehát tudom, mennyire könnyű elrontani, főleg, ha az ember egyből nagy fába vágja a fejszét. Kicsivel kell kezdeni, aztán fokozatosan keményíteni.

20/L

2013. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!