Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség az edzőcipő és...

Mi a különbség az edzőcipő és a futócipő között?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy eddig amiket néztem,sokkal szimpatikusabbnak tűntek az edzőcipők,pedig én futáshoz szeretnék venni egyet. Csak nem értem,hogy az edző cipő miért nem futócipő,mikor a legtöbb talpja ránézésre alkalmasabbnak tűnik a dinamikusabb futásra.

2013. aug. 6. 17:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Küldök példát is...itt a két cipő más néven fut (edző vs futócipő),más árban is vannak,de szerintem csak a színe más.

[link]


[link]

2013. aug. 6. 17:19
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Edzőcipő olyan cipő ami kényelmes és egészséges tartást biztosit a lábadnak edzés közben.

A futócipő olyan edzőcipő,ami kifejezetten alkalmas futásra.


Ha ajánlhatok:

www.youtube.com/watch?v=K1T5oUGT2vY


Fuss földesúton,homokon,füvön... esetleg salakpályán. Jobb az izületeknek és a cipőnek is.

Amikor jó idő van, akkor fuss mezitláb.

2013. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ,de azt még mindig nem tudom,hogy amit én linkeltem,mi a különbség a kettő cipő között a színén és árán kívül.
2013. aug. 7. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A belinkelt képek megtévesztőek lehetnek. Szerintem az a cipő nem futócipő, még akkor sem, ha azt írták rá.

Először is a futócipő attól futócipő, hogy futásra tervezték.Például a terepfutó cipők esetében a talp kialakítása fontos, hogy "kapaszkodjon" a laza talajon. Egyébként a legfontosabb különbség az, hogy a futócipő csillapítása olyan mértékű legyen, hogy a tartós futás se viselje meg az izületeket. Fontos továbbá, hogy kompenzálja a láb dőlését kifelé (szupináló), befelé (pronáló) esetben. Tartsa a sarkat úgy, hogy az ne csuszkáljon ki meg be a futás során. Ideális "átgördülést" biztosítson a talajfogástól az elemelkedésig. Fontos továbbá, hogy rásimuljon a lábfejre úgy is, hogy a lábujj ne érjen hozzá a cipő orrához.

Ha az ember fia nem futócipőben kezd el szaladgálni, hanem úgymod egy bármilyen edzőcipőben, akkor egy-egy alkalommal rövid távon nem lesz semmi problémája. De ha rendszeresen, edzésszerűen futni kezd, akkor jöhet a boka és a térd fájdalom, a végtag korai fárdatsága, mert hogy a cipő nem tartja jól a talpat és ezt izommal próbálja megtartani a láb, a cipő hólyagot mar a sarokra, vagy a lábujjakra. Sajnos ezért van az, hogy nincs "olcsó" futócipő de még így is a futás az egyik legolcsóbb sport, hisz kb. havi 2000 Ft.-ba kerül. Egy alkalmas cipő olyan 18-25 ezer körül lehet és kb. 1000 km-t bír, tehát egy évet simán. Lehet ezen spórolni, lehet "bármilyen" cipőben futni, de az biztos, hogy idővel sírás lesz a vége, vagy az, hogy az ember feladja a futást, abban a hiszemben, hogy neki nem való a futás, mert fáj a lába vagy a dereka tőle.

2013. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és azt hogy tudom eldönteni vásárlásnál,hogy melyik a nekem való? úgy értem,hogy én gyors futásra szeretnék venni,és nem terepre. Általában nincs lehetőség lenyomni egy gyors sprintet a boltba,hogy kipróbáljam :D
2013. aug. 7. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen! Ha szakboltba mész, akkor megkérdezik, hogy milyen talajon futsz, mennyit, túlsúlyos vagy-e, sőt még ráállítanak egy fém lapra is és megnézik, hogy hol terheled a talpad. Ez után mutatnak 2-3 cipőt, ami jó lehet. Általában egy számmal nagyobbat adnak, hogy a lábujjad ne érjen hozzá az orrához. Maj biztatnak, hogy kezdj el mozogni benne és nézd meg, hogy a cipő alapvető kialakítása illik-e a lábadra. Nem érdekli őket, hogy kezdő vagy, vagy profi, az sem hogy értesz hozzá vagy sem. Minden olyan ember ügyfél, aki így vagy úgy, de futni akar. A gugliban ha rákeresel a futócipő boltokra, akkor megtalálod őket, de a Szentendrei úti saucony bolt ilyen. A neten is meg tudod nézni a cipőket. A futócipőket a New Balance, Asics, Saucony és a Tiger gyártja. A Nike és az Adidas is gyárt biztosan jó cipőket, csak a sok divatos csiriviri cipők között a pláza boltokban marha nehéz rátalálni.
2013. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!