Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdproblémákkal küzdőknek...

Térdproblémákkal küzdőknek milyen önvédelmi sportot vagy önvédelmi módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 13:16
 1/6 aikiboxer ***** válasza:

Nem tudom, milyen jellegűek a térdproblémáid, de mint ex-térdproblémás azt javaslom, hogy

- edzd a lábadat lábgépen

- szobabiciklizz

- az edzésen használj térdszorítót

és bokszolj vagy aikidózz, mind a kettő csak arra használja a térdet, hogy álljon rajta.

2013. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:

Helyesebben az aikidóban vannak a térdet igénybe vevő gyakorlatok (térdelésben), de ha fáj a térded, akkor ezeket te állva csinálod.


Én mindenesetre bokszolni mennék a helyedben.

2013. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit is írjak..


A lágy stílusú harcművészetekre jellemző, hogy odafigyelnek a gyakorló testére, egészségére, és nem ízületi betegségeket idéz elő a gyakorlásuk hanem pont megerősítik a gyengébb részeket.


Önvédelmi sport nincs.

Lágy stílusú harcművészet az Aikido, de régebbi rendszerek a Taiji, Bagua Zhang..

Önvédelmi módszer a belső stílusú harcrendszerekből sokat merítő orosz Systema, de a kínai lágy stílusok, azaz a wudangi harcművészeti stílusok technika gyűjteményéből is létezik könnyebben tanulható, gyakorlatias önvédelmi rendszer - hasonlóan a Systemához.


Hogy mi a különbség harcművészet és önvédelmi rendszer (módszer?) között? Na erről lehet sokat beszélni, de felesleges. Aki önvédelmet tanul és aki harcművészetet, hasonló képességeket kell megszerezniük, hasonló elméleti tudásra van szükségük, talán a harcművészet azért összetettebb és hosszabb, mert mást is ad. De jó helyen tanulva mindkettő jó, megéri gyakorolni őket - bármelyiket, mindegy hogy nevezik, csak jó legyen.


Sportok közül a küzdősportok adhatnak harci rutint, csak nem árt tudni, hogy a kesztyűzés, ütögetés és rugdosás nem feltétlen a legjobb taktikai lehetőségeket adja majd egy éles helyzetben.. de van aki ezekre is esküszik.. :)

2013. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aikiboxer ***** válasza:

Én úgy vagyok a harcművészet vs. küzdősport kérdéssel, hogy amikor karatéztam (igaz, csak 5 évig csináltam de azt legalább heti 5 edzésen), akkor "tudtam" vagy 40-féle kéztechnikát, most így helyből ezekre emlékszem:

- oi tsuki

- kizami tsuki

- uraken uchi

- ippon ken

- nakadaka ippon ken (ezt de szerettük...)

- hiraken uchi

- shuto uchi

- haito uchi

- nukite

- haisho uchi

- kumade

- tetsui uchi

- empi uchi (legalább 5 féle)


És még ezeken felül kismillió kéztechnika van, nem is beszélve a védésekről: age uke, age shuto, soto uke, uchi uke, gedan barai, gedan shuto, nagashi, osae, hineri, fumikomi, suri, morote, awase, sukui, tsukami, kakiwake, stb. stb. stb. stb. még felsorolni is fárasztó.


Meg még van egy csomó, amiknek a nevére már nem is emlékszem, csak csinálni tudom (hogy hívják karatéul a jobbcsapottat, a felütést, a függőleges ököltartású ütést (amit Bruce Lee szeretett)?).


Gyakoroltuk éjjel-nappal a torokütést hiraken uchival (egyszer be is szívtam egyet kumite közben, emlékszem vagy 3 percig fetrengtem a földön egy edzőtáborban miatta...), meg a gyomorszájütést neko ashi dachi állásból nukitéval stb. stb.


Szép elmélet volt.


Aztán jött a boksz. Egyszerű mint a faék: csak három ütés van benne, egyenes, csapott és felütés. (Egyesek szerint van még 2-3 féle, de a lényeg ez a három.) Ahelyett, hogy 40-féle csodatechnikával kékítenék a levegőt, meg gyakorolnák a torok- ütőér- halánték- stb. ütéseket, a bokszolók egyszerűen odamennek és agyonvernek. Ezzel a három ütéssel.


Valahol ez olyan dolog, hogy a teniszben is csak 4 technika van (tenyeres, fonák, röpte meg szerva, azt hiszem), mégsem lesz mindenkiből Andre Agassi. Gyakorolhatsz a tükör előtt meg a teremben szivacslabdával 40-féle ütőtechnikát, a hátad mögül meg a lábad közül ütést, meg felső- alsó- oldalsó fogásokat a teniszütővel és a levegőben pörgetést meg szaltózást -- ha leállsz egy Agassival szemben, egyszerűen tenyeressel meg fonákkal seperc alatt lever.


Röviden szólva: NE reménykedjenek a karatésok, NEM fogják tudni egy bokszolónak eltörni a gégéjét hirakennel, sem a szemét kiszúrni, sem az ütőerét megütni shuto uchival - idejük se marad rá.


És attól tartok, hogy egy bokszolóval szemben az összes többi harci technika, beleértve a rúgások teljes arzenálját meg még az aikido mind a 2840 dobását is, teljesen használhatatlan. Egy bokszolót ha neked támad sajnos nem fogsz tökön rúgni sem, sem a térdét eltörni, sem kibelezni, sem a gerincét kifilézni...


Aki nem hiszi, járjon utána. (Egy bokszedzésen.)

2013. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok a harcművészet vs. küzdősport kérdéssel, hogy MI AZ A KARATE?


Merthogy a küzdősport szintet nem üti meg.

Harcművészet szintet sem.


Viszont van olyan harcművész akinek a harcművészet egyetlen ütéstechnika. De az úgy időzítve és úgy begyakorolva, hogy bármikor óriási eséllyel betalál és pusztít (ha úgy tetszik: K.O.)

Ez is harcművészet, nem csak az 1000 féle levegőkékítés.


Sőt, mentalitás kérdése de ökölvívást is lehet harcművészetként gyakorolni!

2013. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Biztos jó a bokszolás, de sajnos nem minden az ütésen múlik. Aki közeledbe férkőzik és megfog, majd ízületet feszít rajtad, akkor már nem fogsz ütni többet. Persze odáig el kell jutni. A karate nekem sem jött be. Én előtte cselgáncsoztam, majd a karate után utcai önvédelmet tanultam. az utcán nincsenek szabályok. Egy bokszoló gyengéje a lába, térde. A láb hosszabb, mint a kar, ezt ne felejtsük el. Egyébként meg rendesen kell csinálni mindent és nem minden való bárkinek. :)
2013. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!