Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a cooper-tesz...

Hogyan készüljek a cooper-tesztre?

Figyelt kérdés
Szeptember elején szokták mérni ezt a 12 perces futást és nekem mindig nagyon rossz eredményem lett. Ebben a 2-3 hétben milyen edzéstervet csináljak, hogy meglegyen a 2000 m? (tavaly olyan 1800-at futottam)

2013. aug. 20. 12:58
 1/4 Osynho ***** válasza:
Fuss
2013. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, valamiért én is erre gondoltam... :)


Csak engem valami edzésterv érdekel, pl. hogy az elején váltogatva fussak és sétáljak-e? Vagy egyből próbáljam lefutni a 12 percet, aztán egyszer csak sikerül... Ilyesmi.

2013. aug. 21. 00:15
 3/4 Osynho ***** válasza:
Mivel hosszútáv, próbálj heti többször minél többet futni megállás nélkül. Nem írtál kort/nemet, de az 1800m-es teljesítményt elég könnyen túl fogod szárnyalni, ha nincs valami egészségügyi bajod. Az nagyon kevés, kb, mintha sétálnál :/ Igazából nem is a cooper teszt a lényeg, hanem egy általános állóképesség.
2013. aug. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nézd én június végén kezdtem el kenet kuper könyvét hogy lefusd heti 5x kell kimenned futni a cél mondjuk első héten 1500 m 12 percre ha megy akkor több 1600-1800

aztán következő héten próbálj meg 1800-1900 m-t és az utolsón pedig a 2000-et

a lényeg hogy úgy tarts szünetnapot hogy ne legyen két szünetnap egymás után én így értem el hogy mostanra már nemcsak hogy lebirom futni a 2400 m-t de 18:30-ról 14:08-ra javítottam két hónap alatt hajrá!

2013. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!