Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 évesen megéri elkezdeni...

Vad-Ász kérdése:

16 évesen megéri elkezdeni Aikido edzésekre járni? Vagy már késő van?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 13:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs ki az. Az uncsitesóm dolgozik ott fent pesten a katonaságnál és nem én. Hogy kikkel dolgozik az nálunk nem családi téma. Annyit tudok, hogy krav magát oktatnak, mert pár fogást mutatott nekem, meg a bátyámnak. Ki az a Zöllei vagy mi az azt nem tudom.
2013. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 aikiboxer ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a "katonák is ezt tanulják" bullshitet... Az tanít a honvédségnél, akinek éppen volt ismerőse és valahogy bejutott... Furkó sensei kyokushint tanított Szolnokon a különleges alakulatnak, akkor a kyokushin az ász? Minden harcművészetnek megvannak ezek a legendái, hogy a tokiói rendőrségen tanítják stb. Persze, mert meghívták egy szemináriumot tartani, mert volt egy ismerős stb.
2013. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
És ez engem mit érdekel?? Felölem a kacsa táncot is tanulhatják. Ha egyszer úgy tudom, hogy pesten a katonák a kravot tanulják akkor nem azt fogom mondani, hogy taekwondot.....
2013. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
:D
2013. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

az edzeseket Halász Mihály tartja.

megvolt az első edzésem.REMEK.

Kössz a válaszokat

2013. szept. 10. 14:40
 26/30 anonim ***** válasza:
Halász Mihály, Aikido?
2013. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Reál Aikido
2013. szept. 10. 19:58
 28/30 A kérdező kommentje:
2013. szept. 10. 20:00
 29/30 anonim ***** válasza:
Kár, hogy ilyen későn találtam meg ezt a kis kérdést. Egyébként szerintem a hazai aikido, vagy aikidokák legnagyobb problémája az, hogy ha van egy adott technika amit gyakorolni kell, akkor csak arra figyelnek, hogy ők a technikát jól csinálják és nem figyelnek oda arra, hogy az uke mit csinál. Ergó nincs harmónia. Erre mondta a sensei, hogy ilyenkor csinálunk másik technikát. A lényeg az, hogy persze az adott technikát kell megtanulni, de ehhez az kell, hogy az uke és a tori is ott legyen fejben. Ha az uke mellé üt (ez néha velem is előfordul), vagy pontatlan, nem jól áll, akkor a torinak ezt le kell reagálnia. Nyilvánvaló, hogy utcán mindenki az adott helyzethez igazodik és nem dönti el előre, hogy na ez most ai hanmi ikkyo ura. Ennek rutinból kell jönnie. Ugyanakkor az aikido lényege, hogy a támadó lendületét és energiáját használva győzze le őt. Éppen ezért volt már vitám azt hiszem youtube-on ahol valami defendo bemutatón odaáll egymással szembe két 120 kilós tesztoszterontitán aztán hihetetlenebbnél-hihetetlenebb technikákat csináltak mondván, így kell az embernek megvédenie magát. Egy utcai verekedés ütésekkel kezdődik és földharccal dől el. Az aikido technikái pont erről szólnak, jön egy ütés, vagy rúgás és a tori nem marad ott, hanem kilép a támadás irányából és a támadó energiáját használva viszi le a földre a támadót. Az, hogy ennek mennyire kell keménynek lennie...hát utcán biztosan nem kell simogatni a másikat!:D
2013. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hát Utolsó, el fog dőlni.. idővel.. Aki tudja használni az Aikido elveit (egyébként korántsem csak az Aikido használ ilyen elveket) annak lesz esélye élesben megvédenie magát, aki meg nem képes felfogni hogy alkalmazkodni kell és engedni a nagyobb erőnek az előnyösebb taktikai helyzetért.. azt majd összetörik. Én sokáig próbáltam megkerülni a lágyság és alkalmazkodás elveit, de sok pofon után tanultam hogy nem lehet.. egyszerűen taktikailag ez az előnyös. Aki ezt meg tudja tanulni és használni, az szerencsés mert az bizony erős lesz.
2013. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!