Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a leghatékonyabba...

Hogyan tudom a leghatékonyabban fejleszteni az állóképességem?

Figyelt kérdés

Mondjuk elsősorban futásra gondoltam. Futok is egy ideje közepes tempóban, 5km-t szoktam. Most akarok 7,5-re váltani (+1 kör). Viszont edzeni is szoktam (erősítés), és azt olvastam a hosszútávú futás az így nem előnyös, mert lassítja az izom erősödését, és inkább sprintelni kéne.

Én meg nem értem hogy mi van, teljesen hülye vagyok ezekehez a dolgokhoz, valaki tudna tanácsot adni, hogy fussak vagy mást csináljak állóképesség javításra, vagy ha futok akkor hogy fussak, hogy ne fussak...

Köszönöm.



2013. aug. 24. 20:41
 1/8 anonim válasza:
100%
Futás,futás,futás :) Én 2 hétig minden este futottam 300-400 métert (tudom kevés,de akkor 70 kg voltam,és fogytam 14 kg-ot!! ) Futáskor a suliban a legutolsó voltam,a végén mindig sétáltam néhány lustább lánnyal.Mikor elkezdődött a szeptember,a futóversenyes lányokkal futottam az élen :D Mindenki bámult XD 16/L
2013. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Előző vagyok: az úszás is segíthet :)
2013. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
megint előző vagyok: csinálj olyat,hogy pl elkezdesz lassan futni,majd fokozatosan gyorsulsz,mikor már nagyon gyorsan futsz,lassulj le,ezáltal az izmaid is jobban dolgoznak :) Sok sikert!!
2013. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy odaverős kettlebell edzés penge állóképességet ad, ha rendszeresen végzed.
2013. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!:D Kipróbálom őket.

Egyébként mi aza kettlebell edzés. Mármint már láttam Kettlebellt képen, de mit kell csinálni vele hogy az állóképességet fejlesszen?

2013. aug. 25. 13:05
 6/8 A kérdező kommentje:
És amúgy gratulálok a fogyásodhoz.:D
2013. aug. 25. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő súllyal a kettlebell lengetés (swing) és szakítás (snatch) a legalapvetőbb, ugyanakkor talán a leghatékonyabb állóképességi edzés.
2013. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na majd veszek egyet. Köszönöm!
2013. aug. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!